افزون بر ۲۸۰۰ بسته بهداشتی در کاشان توزیع شد

کاشان- ایرنا- رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان گفت: ۲ هزار و ۸۲۰ بسته بهداشتی بین خانوارهای کم‌برخوردار ساکن در محدوده بقعه‌های متبرکه این شهرستان توزیع شده است.

مسلم محمودزاده روز سه‌شنبه در این زمینه بیان کرد: این بسته‌های بهداشتی شامل ماسک و مواد ضدعفونی کننده و دستکش بود که با هدف جلوگیری از انتقال بیماری کووید ۱۹ بین خانواده‌های ساکن محدوده بقعه‌های متبرکه توزیع شد.

وی تشریح کرد: همچنین بسته‌های حمایتی غذایی شامل برنج، ماکارونی، گوشت و حبوبات نیز بین ۳۶۵ خانواده آسیب‌پذیر این شهرستان توزیع شده است.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان افزود: این بسته‌های حمایتی به همت مرکز افق بقعه‌های متبرکه امامزادگان سلطان امیراحمد (ع)، علی ابن باقر (ع) مشهداردهال، ولی بن موسی (ع) راوند و ابراهیم (ع) فین تهیه شده بود.

وی ضدعفونی کردن بقعه‌های متبرکه به ویژه محدوده محله‌ حرم‌های مطهر را از دیگر اقدام‌ها برای پیشگیری از شیوع بیماری کرونا برشمرد و گفت: در این عملیات که از سوی قرارگاه‌های جهادی امامزاده عبدالله (ع) لتحر و سایر بقعه‌های متبرکه صورت گرفت، ۱۶ هزار و ۴۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کننده به ارزش ۱۶۰ میلیون ریال مصرف شد.

محمودزاده اضافه کرد: با توجه به اینکه هر سال در چنین روزهایی جشن‌های مختلفی در سطح گسترده به میزبانی بقعه‌های متبرکه برگزار می‌شد، امسال به علت شکستن زنجیره انتقال ویروس و جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ در عیدهای نوروز و شعبانیه افزون بر۳۰ ویژه برنامه از سوی مرکزهای افق بقعه‌های متبرکه شهرستان کاشان از کنار مضجع شریف امامزادگان تهیه و به طور همزمان از شبکه‌های مجازی پخش شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

وی تاکید کرد: ویژه برنامه‌های نوروزی امامزاده سلطان امیراحمد (ع) به مدت ۱۵ شب و بقعه‌های متبرکه علی ابن محمد باقر (ع) و ولی ابن موسی الکاظم (ع) راوند نیز در عیدهای شعبانیه مراسم مختلفی داشتند.

کاشان دارای ۱۲۰ بقعه متبرکه و امامزاده است که با استناد به مصوبه ستاد مدیریت بحران شهرستان، برای جلوگیری از تجمع و انتشار ویروس کرونا این حرم‌های مطهر تا اطلاع بعدی تعطیل هستند.

شهرستان کاشان با جمعیت بیش از ۳۶۸ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =