فرماندار مهریز: جشن‌های نیمه شعبان در فضای مجازی برگزار شود

یزد- ایرنا- فرماندار مهریز از مردم و تشکل های مردم نهاد (سمن ها) این شهرستان خواست، برای پیشگیری از گسترش بیماری کرونا، جشن های نیمه شعبان را بدون تجمع و با انجام فعالیت‌های فرهنگی در فضای مجازی و کمک به اقشار ضعیف جامعه برگزار کنند.

رضا زارع زاده مهریزی دوشنبه شب در جلسه برنامه‌ریزی و هماهنگی جشن میلاد امام زمان (عج) در این شهرستان افزود: رعایت نکات بهداشتی در تمام برنامه‌های فرهنگی پیش‌رو از اهمیت زیادی به خصوص در نیمه شعبان برخوردار است و باید دقیقا از سوی مردم رعایت شود.

وی ادامه داد: مردم با همکاری دستگاه‌های فرهنگی و تبلیغی می‌توانند مراسم را بدون تجمع ولی با تهیه محتواهای مناسب و امور تبلیغی و رسانه‌ای در راستای ترویج اهداف آن امام همام و تبیین فلسفه انتظار در فضای مجازی برگزار کنند.

فرماندار مهریز اظهار کرد: استفاده درست از فضای مجازی برای گفتمان‌سازی سیره و اهداف امام زمان (عج) و نقش اقشار مختلف مردم در راستای عمل به وظایف دینی و انسانی باید مورد عنایت قرار گیرد.

زارع زاده مهریزی به اهمیت دعا و نقش آن در ارتباط با ظهور امام زمان (عج) و بهره‌گیری از فضای معنوی با همکاری تشکل‌های دینی و مشارکت آحاد مردم و هیات امنای مساجد تاکید کرد.

همچنین امام جمعه مهریز به اهمیت و ضرورت برنامه‌ریزی مناسب و دقیق در سال‌ جاری در برگزاری جشن‌های نیمه شعبان بر اساس شرایط موجود با همکاری همگان اشاره کرد و گفت: باید جشن‌ها بدون تجمع ولی  بر اساس شرایط با همکاری مردم و خانواده ها برگزار شود.

حجت الاسلام عبدالرضا محی‌الدینی افزود: این مراسم معنوی باید با حفظ رعایت و اصول بهداشتی به خصوص با همکاری جوانان و خانواده‌ها و برنامه دعا و کمک به مستمندان پیگیری شود.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 10 =