دولت لیبی: نیروهای حفتر بیمارستان ویژه کرونا را هدف قرار دادند

تهران- ایرنا- دولت وفاق ملی لیبی دوشنبه شب(به وقت محلی) از حمله نیروهای ژنرال خلیفه حفتر موسوم به ارتش ملی لیبی به یک بیمارستان ویژه درمان بیماران مبتلا به کرونا در طرابلس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری آناتولی ترکیه، گروه عملیاتی «آتشفشان خشم» وابسته به دولت وفاق ملی لیبی در بیانیه ای اعلام کرد که شبه نظامیان تروریستی حفتر بیمارستان الخضراء را که به عنوان یکی از مراکز درمان مبتلایان به کرونا اختصاص یافته، هدف گرفتند.

در ادامه بیانیه آمده است: این اقدام در ادامه اقدامات تروریستی نیروهای تشکیلات حفتر در حمله به تیم‌های امداد و کادر پزشکی و بیمارستان‌ها صورت گرفته است.

گروه عملیاتی «آتشفشان خشم» همچنین ویدئویی کوتاه از شعله کشیدن آتش از چندین خودرو در محوطه بیمارستان و تلاش برای خاموش کردن آن منتشر کرده؛ اما به جزئیات خسارات ناشی از این حمله اشاره ای نشده است.

جمعه گذشته نیز نیروهای حفتر فرودگاه طرابلس را هدف حملات موشکی قرار داده بودند.

این حملات در حالی صورت می گیرد که آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد تاکنون بارها خواستار توقف درگیری ها در لیبی و مناطقی از جهان که شاهد درگیری است شده بود تا امکان کمک رسانی برای مقابله با شیوع کرونا در این کشورها امکان پذیر باشد.

نیروهای ژنرال خلیفه حفتر که توسط امارات متحده عربی، عربستان سعودی، روسیه، مصر و اردن و برخی کشورهای اروپایی حمایت می‌شوند، از ۴ آوریل ۲۰۱۹ حملات خود به طرابلس را آغاز و از ۱۲ دسامبر گذشته نیز به منظور تصرف این شهر حملات خود را تشدید کرده‌اند.

یگان‌های وابسته به شورای ریاست جمهوری دولت وفاق ملی لیبی نیز که توسط سازمان ملل متحد به رسمیت شناخته می‌شود، در واکنش به تحرکات نظامی حفتر در طرابلس عملیات «برکان الغضب» را آغاز کرده‌اند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 5 =