جشنواره مجازی فیلم کوتاه ورزشی در همدان برگزار می‌شود

همدان - ایرنا - معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش همدان گفت: همزمان با تعطیلی مدارس برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، جشنواره فیلم کوتاه ورزشی به صورت مجازی، در بین دانش‌آموزان و معلمان مدارس استان برگزار می‌شود.

عبدالله جعفری روز سه‌شنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این جشنواره به صورت استانی و با هدف ایجاد تحرک در بین دانش‌آموزان در روزهای قرنطینه خانگی برگزار می‌شود.

وی اظهار داشت: انجام حرکت‌های ورزشی در این جشنواره مهم است و برگزاری آن به ایجاد نشاط، تحرک و بازی دانش‌آموزان در خانه، افزایش سطح سلامت خانواده و همکاری دانش آموزان با پدر و مادران خود کمک زیادی می‌کند.

وی بیان کرد: همه دانش‌آموزان همدان سفیر سلامت هستند و خود را در راستای شکست کرونا سهیم می‌دانند.

جعفری افزود: دانش آموزان در ۲ بخش فیلم و تولید محتوا می‌توانند آثار خود را ارائه کرده و با یکدیگر رقابت کنند.

وی ادامه داد: بخش فیلم کوتاه ویژه دانش‌آموزان پسر هر سه دوره تحصیلی و دانش آموزان دختر ابتدایی است که باید در مدت زمان ۶۰ تا ۱۸۰ ثانیه با عنوان‌های "#در_خانه_می_مانیم" و "کرونا_را_شکست_می_دهیم" تهیه و به دبیرخانه  مجازی این جشنواره ارسال شود.

معاون تربیت بدنی و سلامت آموزش و پرورش همدان گفت: دانش آموزان دختر دوره متوسطه اول و متوسطه دوم نیز می‌توانند در بخش تولید محتوا آثار خود را با موضوع طراحی بازی های ورزشی خلاقانه و یا معرفی بازی‌های بومی و محلی ارائه کنند.

جعفری با تاکید بر اینکه معلم‌ها و فرهنگیان نیز می‌توانند در این جشنواره شرکت کنند، بیان کرد: معلمان تربیت بدنی و آموزگاران پایه تحصیلی نیز می‌توانند آثار خود را به صورت گزارش عملکرد درس تربیت بدنی در راستای مبارزه با ویروس کرونا ویژه روزهای قرنطینه خانگی در قالب پاورپوینت به دبیرخانه مجازی جشنواره ارسال کنند.

وی اظهار داشت: شرکت کنندگان در این جشنواره می‌توانند آثار خود را از طریق پیام رسان‌های مجاز حداکثر تا تاریخ ۳۰ اردیبهشت ماه سال جاری به شماره تلفن ۰۹۰۳۱۸۳۲۱۴۲ ارسال کنند.

در سال تحصیلی جاری نزدیک به ۲۸۷ هزار دانش‌آموز در بیش از ۲ هزار ۵۰۰ مدرسه همدان تحصیل می‌کنند.

مدارس این استان از سوم اسفندماه سال ۱۳۹۸ به دلیل پیشگیری از شیوع ویروس کرونا همزمان با سراسر کشور به صورت موقت تعطیل شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =