کمک یک میلیارد ریالی مهندسان گلستان برای مهار کرونا و چند خبر کوتاه

گرگان - ایرنا - توزیع ۱۲ هزار سبدغذایی میان مددجویان کمیته امداد، راه‌اندازی ۹۰ پایگاه سلامت محور در گرگان و کمک یک میلیارد ریالی مهندسان استان برای مهار کرونا از جمله اخبار کوتاه روز سه‌شنبه گلستان است.

مدیرکل کمیته امداد امام (ره) گلستان گفت: با هماهنگی قرارگاه مردمی مدافعان سلامت استان، بیش از ۱۲ هزار سبد غذایی بین خانواده‌های تحت پوشش این اداره کل توزیع شد.

عیسی بابایی با بیان اینکه سالمندان و بیماران سخت علاج و خاص بیش از دیگران در معرض ابتلا به ویروس کرونا هستند، تصریح کرد: از نخستین روزهای گسترش و شیوع کرونا، بسته‌های بهداشتی بین ۳۵ هزار خانواده دارای این بیماران قرار گرفت.

**

با همکاری روحانیون جهادگر در عرصه مقابله با کرونا، ۹۰ پایگاه شورای سلامت محله در گرگان به عنوان زیر مجموعه این قرارگاه مرکزی استانی، راه اندازی شد.

این پایگاه‌های سلامت محور در بقیه ۱۳ شهرستان استان هم به تناسب جمعیتی در راه شکل‌گیری و برپایی است.

**

رییس سازمان نظام مهندسی ساختمان گلستان گفت: مهندسان استان تاکنون یک میلیارد ریال به صورت نقدی برای مقابله با ویروس کرونا به مراکز بهداشتی و درمانی استان کمک کردند.

محمدابراهیم پور همچنین از ارسال سه محموله کمک های اهدایی سازمان به بیمارستان های حکیم جرجانی، پنجم آذر و شهید صیاد شیرازی گرگان توسط اعضای این نظام خبر داد.

**

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان گلستان از تهیه ۵۰ هزار عدد ماسک سه لایه در کردکوی خبر داد و گفت : تلاش داریم با تسریع در تکمیل کارگاه های علی آباد و گرگان میزان تولید روزانه را به ۱۵۰ هزار قطعه برسانیم .

**

سرهنگ ابوالفضل وزیری فرمانده انتظامی رامیان گفت: با تشدید فعالیت‌های انتظامی و مقابله با ویروس کرونا در بازدید از واحدهای صنفی این شهرستان، ۳۵ واحد صنفی به دلیل رعایت نکردن نکات بهداشتی و دستورالعمل‌های صادره پلمب شد و ۴۰ واحد دیگر اخطار دریافت کردند.

همچنین در بازدید مشترک کارشناسان صنعت، معدن و تجارت به همراه نماینده فرمانداری، امکان انتظامی و رییس اتاق اصناف آزادشهر، ۱۰ واحد صنفی متخلف در این شهرستان پلمب شد.

**

فرمانده انتظامی گلستان از کشف ۲۲ هزار و ۲۵۸ عدد انواع کالای بهداشتی در استان خبر داد و گفت: این اقلام از قبیل دستکش و ماسک به صورت عمده توسط برخی افراد در فضای مجازی به فروش می‌رسید.

سرتیپ دوم ستاد روح‌الامین قاسمی اظهار داشت: این اقلام شامل ۲۱ هزار و ۲۰۰ ماسک، ۹۷۶ جفت دستکش و ۶۲ ژل ضدعفونی کننده است که در گرگان و بندرگز نگهداری می‌شد.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 1 =