بیش از ۸۵ هزار نفر در میاندوآب غربالگری کرونا شدند

مهاباد- ایرنا- رییس هلال احمر میاندوآب با اشاره به ماموریت این نهاد در پایش سلامت و تب‌سنجی افراد در ورودی و خروجی‌های این شهرستان گفت: ۸۵ هزار و ۸۲۲ نفر توسط امدادگران مورد غربالگری (تب‌سنجی) قرار گرفته‌اند.

نادر افشارلو روز سه‌شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:  از این تعداد، ۸۲ نفر با علایم تب بالا شناسایی و به مراکز درمانی ارجاع داده شدند.

وی با اشاره به ضدعفونی کردن ۳۷ هزار و ۴۹۱ دستگاه خودرو طی همین مدت افزود: ۱۸۸ نفر از نیروهای هلال احمر این شهرستان در پایش سلامت افراد در ورودی‌ و خروجی‌ها طی این مدت فعالیت داشتند.

وی گفت: این جمعیت در جهت مقابله با بیماری کرونا ماموریت یافته است که با همکاری شبکه بهداشت و درمان، بسیج، نیروی انتظامی و سایر نهادهای خدمات‌رسان در ورودی‌های شهر پست غربالگری (تب سنجی) ایجاد کند.

«افشارلو» افزود: پست اول در ورودی از سمت بوکان (میدان عاشورا)، پست دوم ایستگاه بازرسی شهید محمدنژاد در ورودی از سمت آذربایجان‌غربی ( محور ملکان- میاندوآب) و پست سوم در پلیس‌راه میاندوآب - ارومیه بود که از ٢۴ اسفند تا ١۴ فروردین به مدت ٢٠ روز نیروهای امدادی در راستای پایش سلامت افراد فعال بودند.

جمعیت هلال احمر مجموعه‌ای از حوزه سلامت کشور است و با توجه به اینکه یک NGO بین‌المللی نیز محسوب می‌شود وظایف سنگینی را بر عهده دارد.

جمعیت هلال احمر کشور در زمینه مقابله با ویروس کرونا به عنوان معین وزارت بهداشت در کنار دانشگاه علوم پزشکی در اجرای طرح‌های مختلف از طرح فاصله‌گذاری اجتماعی و  غربالگری مردم در ورودی و خروجی شهرها در ایام نوروز فعالیت داشت.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =