ایرانیان توصیه‌های بهداشتی در مورد کرونا را محدودیت آزادی تلقی نکنند

مسکو - ایرنا- مدیر کل جشنواره بین المللی سینمایی منبر طلایی روسیه گفت: ایرانیان توصیه های بهداشتی برای پیشگیری از بیماری کرونا را جدی بگیرند و آن را محدودیت آزادی تلقی نکنند.

زاوودی مامیرگوف که رئیس کانال تلویزیونی کابلی روسی «جهان اسلام» است روز سه شنبه به خبرنگار ایرنا در مسکو گفت: توصیه های بهداشتی در همه کشورها برای مقابله با انتشار بیماری کرونا اعمال شده است.

وی افزود: ما مسلمانان روسیه از بروز وضعیت سخت در انتشار کرونا در ایران که بسیاری را به کام مرگ برده و شمار زیادی نیز به این بیماری مبتلا شده اند، متاثر و ناراحت هستیم.

رئیس کانال تلویزیونی روسی گفت: ما برای موفقیت دولت و مردم ایران در مقابله با کرونا دعا می کنیم و اطمینان داریم مردم این کشور با رعایت اصول بهداشتی بتوانند کرونا را مهار کنند.

مامیرگوف گفت: از مهم ترین مسائل در پیشگیری از کرونا خودداری از اجتماع در اماکن عمومی و رعایت فاصله اجتماعی است.

وی افزود: پارک ها می توانند مراکز برای انتشار ویروس کرونا باشند و مردم از حضور در این اماکن عمومی در دوره شیوع این بیماری خودداری کنند.

وی رعایت نکات بهداشتی و شستن دست و صورت با مواد ضدعفونی و شوینده و ضدعفونی کردن محل زندگی و کار،اقامه نماز و قرائت دعا برای خداوند، تقویت جسمی با ورزش و خوردن مواد غذایی ویتامین زا، پرهیز از کشیدن سیگار و کمک به نیازمندان را از مجموعه اقدامات مهم خواند که به تقویت روحیه انسان کمک می کند.

مامیرگوف گفت: من اطمینان دارم مردم می توانند با اجرای این نکات در حفظ سلامتی خود بکوشند و این دوره از زندگی را که مختص یک کشور یا یک منطقه خاص نیست را پشت سر گذارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =