۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۹:۲۷
کد خبرنگار: 1463
کد خبر: 83741314
۰ نفر

برچسب‌ها

تداوم ارزانی مرغ در بازار همدان

همدان- ایرنا- رییس اتحادیه مرغ، ماهی، تخم‌مرغ و پرنده فروشان همدان قیمت گوشت مرغ را هشت هزار تومان اعلام کرد و گفت: به دلیل ترافیک مرغ آماده کشتار در مرغداری‌های استان در چند روز آینده نیز ارزانی این فرآورده ادامه دارد.

جواد عاشوری روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: درحال حاضر گوشت مرغ با قیمت هشت هزار تا ۹ هزار و ۵۰۰ تومان در بازار به فروش می رسد.

وی قیمت مرغ زنده را بین پنج هزار و ۸۰۰ تا ۶ هزار تومان اعلام کرد و گفت: کاهش قیمت این فرآورده به دلیل فراوانی در واحدهای مرغداری است.

عاشوری این کاهش قیمت را به نفع مصرف کننده و فروشنده دانست و گفت: با وجود استقبال مردم از این ارزانی اما هنوز عرضه و تقاضا با یکدیگر همخوانی ندارد.

رییس اتحادیه مرغ، ماهی، تخم مرغ و پرنده فروشان همدان درباره تعطیلی ۲ مرغ فروشی سطح شهر گفت: این واحدها به دلیل ازدحام و شلوغی توسط ستاد مقابله با کرونا پلمب شده است. 

وی اضافه کرد: در این واحدها گوشت مرغ ارزانتر از بقیه جاها و با سود کم عرضه می شد و همین موضوع موجب ازدحام مردم شده بود که این موضوع برای سلامتی افراد خطرناک بود.

عاشوری با بیان اینکه تداوم ارزانی مرغ بستگی به قیمت این فرآورده در مرغداری ها دارد گفت: اما در روزهای آینده هم شرایط به همین روال ادامه دارد.

به گفته وی قیمت تخم مرغ نیز افزایشی نداشته و هر شانه بین ۱۷ تا ۲۰ هزار تومان و هر کیلو هفت هزار و ۸۰۰ تا هشت هزار و ۸۰۰ تومان در بازار عرضه می شود.

روزانه ۷۰ تا ۸۰ تن گوشت مرغ در بین  ۳۷۰ واحد مرغ فروشی شهر همدان توزیع می شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =