شکارچی متخلف در دامغان دستگیر شد

سمنان-ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان گفت: یک شکارچی متخلف در منطقه شورتنگه محدوده چشمه علی دامغان از توابع منطقه شکار ممنوع تالو شیربند دستگیر شد.

علی آذرپور شامگاه دوشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: طی روزهای گذشته، این شکارچی متخلف با همت و پیگیری‌های نیروهای گشت یگان حفاظت محیط زیست دامغان دستگیر شد. 

وی ادامه داد: نیروهای یگان حفاظت محیط زیست در طرح کنترل و پایش مناطق شهرستان، طی چند ماه اخیر در تعقیب این فرد مشکوک بودند که در نهایت این فرد را به دام انداختند. 

آذرپور اظهار داشت: طی حکم قضایی و در بازدید از منزل این شکارچی، یک قبضه سلاح شکاری همراه با چند تیر فشنگ کشف شد و این فرد مدعی دارا بودن مجوز است که تشخیص این امر در حال بررسی است. 

وی اضافه کرد: همچنین ۱۳ کیلوگرم گوشت شکار قوچ و میش وحشی نیز از محل اختفای این شکارچی کشف و ضبط شد. 

آذرپور افزود: جریمه نقدی این شکارچی باتوجه به خسارت های وارده به محیط زیست پس از اعلام نتیجه دستگاه قضایی، توسط کارشناسان محاسبه می‌شود. 

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دامغان تصریح کرد: پرونده این فرد متخلف جهت بررسی بیشتر به مراجع قضایی شهرستان ارسال و در حال رسیدگی است.

منطقه سفید کوه آرسک و تالو شیربند دامغان از جمله مناطق حفاظت شده و شکار ممنوع است که زیستگاه پلنگ، آهو، قوچ میش، کل و بز است.

همشهریان می‌توانند به محض مشاهده افراد مشکوک و یا شنیدن صدای تیر در مناطق حیات وحش مراتب را بلافاصله به یگان محیط زیست اطلاع دهند تا در اسرع وقت به آن رسیدگی شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =