۳۰۰ هزار بسته معیشتی در مشهد توزیع می‌شود

مشهد- ایرنا- رییس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: با مشارکت مدیریت شهری، آستان قدس رضوی، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و کمیته امداد امام‌خمینی (ره) تا ماه مبارک رمضان، ۳۰۰ هزار بسته معیشتی در اختیار اقشار ضعیف این شهر قرار خواهد گرفت.

محمد رضا حیدری روز دوشنبه در نشست با مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۶ مشهد افزود: مقدمات این کار فراهم شده و در حال تهیه بانک اطلاعاتی جامعی در این زمینه هستیم.
وی با اشاره به سکونت یک سوم شهروندان مشهدی در مناطق پیرامونی و کم‌برخوردار ادامه داد: ساکنان این مناطق همیشه با مسائل و مشکلات مختلف دست به گریبان بوده‌اند و شیوع ویروس کرونا سبب فزونی مشکلات آنان شده است.
وی گفت: بسیاری از سرپرستان خانوار ساکن این مناطق دارای شغل‌های ناپایدار و فعالیت‌های روزمزد هستند که این روزها این فعالیت‌ها کاملا تعطیل شده و شاهد بحران اقتصادی و تنگناهای معیشتی شده‌اند که بسیار نگران‌کننده است.
رییس شورای شهر مشهد افزود: شهرداری مشهد براساس تاکیدات شورای اسلامی، تمرکز ویژه‌ای در زمینه مقابله با کرونا به‌ویژه در مناطق پیرامونی شهر داشته و با کمک و نقش‌آفرینی خیران، تشکل‌های غیردولتی و سمن‌ها نسبت به توزیع مواد بهداشتی و ضدعفونی در این مناطق اقدام کرده است.
وی ادامه داد: براساس گزارشات دریافتی از بخش‌های مختلف، برای وضعیت معیشتی ساکنان این مناطق تدبیر مناسبی اندیشیده ‌شد و پویش "چراغی برافروز" شکل گرفت.
وی گفت: دانش‌آموزان و معلمان ناحیه ۶ آموزش و پرورش مشهد با مشارکت در این پویش تاکنون حدود یک میلیارد و ۲۰ میلیون ریال جمع‌آوری کرده‌اند که این مشارکت جای تقدیر دارد.
حیدری افزود: شکل‌گیری چنین پویش‌هایی موجب تقویت حس مسوولیت‌پذیری اجتماعی شهروندان می‌شود، همچنین مهمتر از میزان کمی کمک‌های جمع‌آوری شده، حس نوع‌دوستی برانگیخته شده میان شهروندان حائز اهمیت است.
مدیر آموزش و پرورش ناحیه ۶ مشهد نیز گفت: دانش‌آموزان این ناحیه در تمامی بحران‌ها و حوادث پیش‌آمده برای هموطنان حضور پررنگ داشته‌اند.
روح الله جوانشیری افزود: در نوروز ۹۸ و برای کمک به سیل‌زدگان شهر آق‌قلا نیز کمک‌های جمع‌آوری شده در این ناحیه نسبت به سایر نواحی بیشترین میزان بوده و در سیل دی ماه پارسال نیز حدود یک میلیارد و ۱۰۰ میلیون ریال به منطقه دشتیاری چابهار کمک کردیم.
پویش "چراغی برافروز" برای کمک به اقشار آسیب‌پذیر راه‌اندازی شده که خیران و نیک‌اندیشان می‌توانند کمک‌های خود را به شماره حساب ۷۷۹۰۰۷۷۹۰۰۰ یا شماره کارت ۵۸۹۴۶۳۷۰۰۰۰۰۰۰۰۷ واریز کنند، همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با سامانه ۱۳۷ تماس بگیرند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =