ارائه خدمات غیرحضوری کمیته امداد به مددجویان

تهران - ایرنا - مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد از اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در کمیته امداد خبر داد و گفت: در همین راستا تمام خدمات این نهاد به صورت آنلاین و غیرحضوری در دسترس مددجویان و متقاضیان قرار گرفته است.

به گزارش روز دوشنبه کمیته امداد امام خمینی (ره)، فریدون قربانی با یادآوری ۱۸ فروردین‌ماه روز جهانی بهداشت و روز سلامتی، و تقدیر از تمامی پرستاران، پزشکان و کادر درمانی کشورمان در مبارزه با بیماری کرونا افزود: کمیته امداد به عنوان یکی از مجریان نظام بهداشت و درمان کشور، مسئولیت سلامت خانواده‌های تحت حمایت را برعهده داشته و همواره در جهت ارتقای کیفیت زیست مددجویان تلاش کرده است.

وی جامعه هدف کمیته امداد را از آسیب‌پذیرترین اقشار جامعه در حوزه حفظ سلامت دانست و ادامه داد: حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار سالمند و بیش از ۸۰ هزار نفر بیمار خاص و صعب‌العلاج از خدمات کمیته امداد در زمینه‌های مختلف بهره‌مند هستند که نیاز به مراقبت بیشتری در حوزه سلامت دارند.

مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد به خدمات این نهاد برای مقابله با بیماری کرونا در میان خانواده‌های تحت حمایت اشاره کرد و گفت: کمیته امداد به منظور تامین سلامت مددجویان، دستورالعمل‌های ستاد ملی پیشگیری و مبارزه با ویروس کرونا و حفظ فاصله‌گذاری اجتماعی را در دستور کار قرار داده و در همین راستا تمامی خدمات این نهاد به صورت آنلاین از طریق سایت کمیته امداد و همچنین از طریق سامانه تلفنی در دسترس مددجویان و متقاضیان قرار گرفته است.

قربانی تاکید کرد: اقلام مورد نیاز و مواد ضد عفونی کننده در قالب سبدهای بهداشتی با اعتباری معادل ۳۵ میلیارد تومان با اولویت بیماران خاص و صعب‌العلاج و سالمندان تحت حمایت توزیع شده است. علاوه بر این، هریک از استان‌ها نیز با استفاده از ظرفیت‌های مردمی، خیران، مراکز نیکوکاری و گروه‌های جهادی و همچنین هم‌افزایی دستگاه‌ها و نهادهای استانی، کمک‌های ویژه‌ای به جامعه هدف در سراسر کشور داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: با هدف تامین اقلام بهداشتی مورد مراکز درمانی و اقشار ضعیف جامعه، تعداد زیادی از کارگاه‌های اشتغال مددجویان به تولید کالاهای بهداشتی مانند ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی کننده تغییر کاربری داده که براساس آخرین آمار، این مراکز روزانه بیش از ۳۷۰ هزار ماسک و اقلام بهداشتی تولید می‌کنند.

مدیرکل بهداشت و بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد با تاکید بر ضرورت آموزش و آگاهی‌بخشی به خانواده‌های تحت حمایت در خصوص اهمیت فاصله‌گذاری اجتماعی و روش‌های پیشگیری از ابتلا به کرونا اضافه کرد: این آموزش‌ها به صورت پیامک، از طریق سایت و همچنین با کمک مددکاران کمیته امداد به صوت مداوم در حال ارائه به مددجویان است.

قربانی تاکید کرد: تمام خدمات کمیته امداد به صورت آنلاین در دسترس خانواده‌های تحت حمایت قرار گرفته و مددجویان می‌توانند با مراجعه به پایگاه خدمات اینترنتی کمیته امداد به آدرس www.e.emdad.ir یا تماس تلفنی با شماره ۰۹۶۸۸۷ درخواست‌ خود را ثبت کنند و پیگیری کنند.

کیانوش جهانپور رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت امروز (دوشنبه) اعلام کرد: تاکنون ۶۰۵۰۰ نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و با فوت ۱۳۶ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، جان باختگان کرونا در کشور به ۳۷۳۹ نفر رسید.

وی درباره آخرین آمار مبتلایان قطعی به ویروس کرونا در کشور و جان باختگان ناشی از آن بیان کرد: از دیروز تا امروز ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی ۲۲۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد. با احتساب موارد جدید، مجموع بیماران کووید ۱۹ در کشور به ۶۰۵۰۰ نفر رسید.

جهانپور ادامه داد: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۳۶ بیمار کووید ۱۹ جان خود را از دست دادند.

وی گفت: تاکنون از وجود ۳۷۳۹ نفر در کشور به دلیل ابتلا به این بیماری، محروم شده ایم و دیگر در بین ما نیستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =