پلیس مالزی قایق  حامل مهاجران غیرقانونی مسلمانان روهینگیا را توقیف کرد

تهران – ایرنا – نیروهای پلیس مرزی مالزی، ۲۰۲ نفر سرنشین قایقی سرگردان در نزدیکی سواحل این کشور را که گمان می‌رود از مسلمانان روهینگیای میانمار و مهاجران غیرقانونی هستند، بازداشت و کشتی را توقیف کردند.

 به گزارش روز دوشنبه  پایگاه خبری روزنامه "ساوت چاینا مورنینگ پست" ، مالزی که وضعیت آوارگی را به رسمیت نمی‌شناسد از مقاصد مورد علاقه مسلمانان روهینگیا است که از سرکوب نظامیان میانمار و وضعیت نامناسب در اردوگاه‌های آوارگان در کشور بنگلادش می‌گریزند.  

اداره دریایی مالزی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این قایق روز یکشنبه در فاصله یک مایل دریایی از یکی از مراکز تفریحی لاکچری در جزیره "لانگکاوی" در بیرون سواحل غربی شبه‌جزیره مالزی پیدا شد.

افراد حاضر در این قایق شامل ۱۵۲ مرد ، ۴۵ زن و ۵ کودک بودند که به علت تلاش برای ورود غیرقانونی بازداشت و تحویل مراجع مهاجرتی شدند. اداره دریایی مالزی خاطرنشان کرد که درباره شکایات این مهاجران درباره سه عضو یک سندیکای قاچاق انسان که در حین سفر دریایی فرار کردند ، تحقیقات خواهد کرد.

بیش از ۷۰۰ هزار  نفر روهینگیایی در پی  حملات نظامیان در میانمار به  استان راخین در غرب این کشور در سال ۲۰۱۷، به کشور بنگلادش فرار کردند . بنگلادش اکنون میزبان بیش از یک میلیون آواره روهینگیایی است . در ماه فوریه ، دستکم ۱۵ آواره روهینگیا به علت واژگونی قایق حامل ۱۳۰ نفر در خلیج بنگال در مسیر رسیدن به مالزی جان خود را از دست دادند. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =