قهرمان مردان آهنین: خانوادگی ورزش می‌کنیم

تهران- ایرنا- قهرمان سه دوره مردان آهنین گفت: با شیوع ویروس کرونا در ایران تمام باشگاه را تعطیل کردم و الان در محیط خانه به صورت خانوادگی ورزش را دنبال می‌کنم.

«محراب فاطمی» روز سه‌شنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: کرونا تمام معادلات اجتماعی و ورزشی را بر هم زده است و ما بنا به توصیه ستاد ملی مبارزه با کرونا تمام باشگاه‌های بدنسازی و آمادگی را تعطیل کردیم. خودم قبل از تعطیلات تعدادی وزنه و ابزار ورزش خریدم و در خانه مشغول تمرین هستم. این نوع ورزش خانوادگی و لذت‌بخش‌تر از ورزش در باشگاه است. امیدوارم این شرایط به زودی پایان یابد تا ورزش مانند دیگر کنش‌های اجتماعی به شرایط عادی خود را بازیابد.

قهرمان سه دوره مردان آهنین با اشاره به تعطیلات نوروز و خاطره مردم از این برنامه گفت: از سال ۱۳۷۷ که ایده این مسابقه توسط من و برخی از دوستان طرح شد رشته قدرتی قویترین مردان در ایران طرفداران زیادی پیدا کرد و شمار باشگاه‌های حرفه‌ای در این رشته به بیش از ۷۰۰ باشگاه رسید. رقابت‌ها هیجانی بود و مردم نیز از این برنامه استقبال کردند. اما به دلیل برخی حاشیه‌ها این برنامه دیگر پخش نمی‌شود.

فاطمی با اشاره به آغاز به کار مجدد این برنامه و پخش آن از رسانه ملی یادآور شد: امسال پیگیری برای برگزاری و پخش این برنامه انجام شد. موافقت‌ ضمنی گرفته شد اما شیوع ویروس کرونا موجب شد تا برگزاری آن لغو شود. در نظر داریم که برای سال‌های آینده برنامه با آیتم‌های سبک و با حضور جوانان و دانشجویان برگزار کنیم. بدون شک از تجربه بزرگان این رشته و قهرمانان دوره‌های گذشته نیز استفاده خواهم کرد.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری این رقابت‌ها افزود: شاید برخی حاشیه مسابقات را بیشتر از متن آن برجسته کنند اما واقعیتی که وجود دارد این است برگزاری این مسابقات برای ورزش ایران در بخش قدرتی لازم بود و این برنامه انگیزه‌ای شد تا ورزشکاران تمرینات بیشتری را در دستور کار قرار دهند. ثمره این برنامه نیز رکوردهایی است که در سطح جهان به ثبت رسید و یک مورد آن مربوط به رکورد اسکات «مجتبی ملکی» است که بیش از نیم تن را به نام خود به ثبت رساند.

فاطمی در بیان خاطره خود از دوران ورزش نیز گفت: از زمانی که مسابقات قویترین مردان را پایه‌گذاری کردیم با ورزشکاران زیادی بودم و رفاقت آنان را هیچ وقت از یاد نخواهم برد. «مجتبی ملکی» یکی از این ورزشکاران است و قهرمانان دیگر این رشته قدرتی از دوستان خوب من به شمار می‌روند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =