مورد مثبت کرونا در مراکز بهزیستی خراسان جنوبی گزارش نشد

بیرجند - ایرنا - معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: تاکنون در هیچ یک از مراکز توانبخشی و اقامتی بهزیستی خراسان جنوبی مورد مثبت کرونا گزارش نشده است. 

جمیله رضازاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در مجتمع توانبخشی حضرت علی اکبر (ع) بیرجند سه مورد مشکوک وجود داشته که این افراد ابتدا قرنطینه شدند و سپس آزمایش انجام شد که پاسخ منفی بوده است ولی با این وجود برای مدت ۲ هفته در قرنطینه بودند.

وی گفت: تمامی مراکز شبانه روزی، توانبخشی، پیشگیری و اجتماعی هر روز ضد عفونی می‌شود و برخی اقلام بهداشتی در اختیار این مراکز قرار گرفته است. 

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان اینکه به ازای هر مددجو مبلغ ۳۰ هزار تومان برای تامین اقلام بهداشتی واریز شده است گفت: حدود ۲۵۰ میلیون تومان نیز برای خرید مواد ضد عفونی و شوینده هزینه شده و در اختیار تمامی مراکز قرار گرفته است. 

وی افزود: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی تمامی مراکز بازدید و رعایت نکات بهداشتی ارزیابی شده که گزارش‌های ارایه شده مورد قبول بوده است. 

رضازاده با تاکید بر اینکه مشکل خاصی در هیچ کدام از مراکز توانبخشی تحت نظارت بهزیستی وجود ندارد گفت: هر روز گزارش تمامی مراکز شبانه روزی در بخش‌های توانبخشی، پیشگیری و اجتماعی از طریق فضای مجازی دریافت می‌شود. 

وی  ادامه داد: به صورت روزانه تمامی معاینات تب سنجی، بررسی اکسیژن اشباع خون و سایر علایم حیاتی توانخواهان ارسال و بررسی می‌شود. 

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: اگر موردی نیاز به بررسی بیشتر داشته باشد سریع با مرکز بهداشت تماس گرفته و اقدامات بعدی انجام می‌شود. 

وی بیان کرد: اطلاعات اکثر مددجویان زیر پوشش بهزیستی در سامانه غربالگری وزارت بهداشت ثبت شده است.

رضازاده ماسک و دستکش را مهمترین اقلام مورد نیاز مراکز شبانه روزی بهزیستی ذکر کرد و گفت: اگرچه تاکنون مورد مثبتی گزارش نشده با این وجود نیاز به ماسک، دستکش و سایر اقلام بهداشتی در مراکز وجود دارد. 

وی اظهار داشت: البته تلاش می‌شود نظارت‌ها را هم از راه دور و مجازی کنیم اما انتظار می‌رود این نیاز مراکز شبانه روزی مد نظر قرار گیرد. 

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی همچنین به انجام ۷۰۰ اقدام پیشگیری، بهداشتی و مدیریتی شیوع ویروس کرونا در مراکز شبانه روزی بهزستی استان اشاره کرد و گفت: تا اطلاع ثانونی ملاقات و بازدید از مراکز اقامتی انجام نمی‌شود و پذیرش جدید هم در مراکز نداریم مگر موارد خاص که آن هم برای مدت مشخص قرنطینه می‌شوند. 

وی با بیان اینکه مراکز روزانه و کارگاه‌های تولیدی زیر نظر بهزیستی تعطیل است گفت: البته برخی کارگاه‌ها برای تولید ماسک و گان فعال هستند که تمامی تولیدات در اختیار دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد. 

رضازاده از وجود ۶۹۲ مددجو در حوزه توانبخشی بهزیستی خراسان جنوبی خبر داد که شامل سالمندان، معلولان و بیماران روانی می‌شوند. 

وی بیان کرد: در حوزه توانبخشی به صورت شبانه روزی تلاش‌ها برای پیشگیری به کار گرفته شده و امیدواریم با این اقدامات از ابتلای جامعه هدف به ویروس جلوگیری شود. 

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: ۲۵۰ هزار تومان کمک هزینه خرید وسایل بهداشتی به حساب مددجویانی که کمتر برخوردار هستند نیز واریز شده و برخی بسته‌های بهداشتی توسط خیران تامین و در اختیار آنها قرار گرفته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =