انتقاد عضو شورای شهر همدان از شرایط نگهداری عمارت تاریخی جنانی

همدان- ایرنا- رییس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر همدان گفت: متولیان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان باید پیرامون تخریب عمارت تاریخی جنانی پاسخگو باشند.

رضوان سلماسی روز دوشنبه در گفت و گو باخبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرداری و شورا به نوبه خود پیگیر وضعیت این عمارت تاریخی بوده است و اکنون میراث فرهنگی باید براساس وظایف خود در راستای حفظ بنا گزارش لازم را ارایه دهد.

وی اضافه کرد: شهرداری همدان دی ماه سال گذشته به دنبال بی توجهی مالک بنا و همکاری نکردن با شهرداری در حفظ آن، مراتب را به میراث فرهنگی استان اطلاع داد.

سلماسی خاطرنشان کرد: مالک حتی مانع از رفع خطر ریزش بنا از سوی شهرداری شد و تمام این موارد در قالب گزارش به سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ارایه شده و آنها باید نتیجه را اعلام کنند.

این عضو شورای اسلامی شهر همدان یادآور شد: بنای عمارت جنانی سال ۹۷ در لیست آثار ملی به ثبت رسید و حفظ و نگهداری بناهایی که واجد ارزش تاریخی هستند، برهمگان واجب است.

وی افزود: بنای جنانی متعلق به دوره قاجار و اوایل پهلوی است و باید هرچه سریعتر اقدام لازم در مرمت آن صورت بگیرد.

سلماسی بیان کرد: این بنا هرچه سریعتر باید تعیین تکلیف شود و شورا و شهرداری آماده هرگونه همکاری هستند.

داستان عمارت ۸۰ ساله جنانی به روزهای تلخ و غم انگیزی رسیده است و می طلبد که متولیان امر هرچه سریعتر برای نجات این اثر تاریخی وارد میدان شده و تصمیم گیری کنند.   

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =