پویش روستای بدون کرونا در آذربایجان‌غربی راه‌اندازی شد

ارومیه- ایرنا- مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستایی و عشایر آذربایجان‌غربی گفت: پویش روستای بدون کرونا با هدف حمایت از بیمه‌شدگان روستایی در استان راه‌اندازی شد.

یونس معزز روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در راستای حمایت از بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران این پویش را راه‌اندازی کرده است و در این راستا کانال ارتباطی ویژه‌ای برای اعضا صندوق پیش‌بینی شده تا اعضا، خدمات این سازمان را بدون مراجعه دریافت کنند. 

وی با اشاره به اینکه سامانه ٣٠٠٠٢٧ این سازمان آماده پاسخگویی به بیمه‌شدگان است، افزود: دریافت کدها و اطلاعات کارگزاری‌های این سازمان، دریافت نحوه کارکرد سامانه، دریافت شناسه پرداخت و همچنین پرداخت اقساطی حق بیمه از جمله خدماتی است که توسط این سامانه ارائه می‌شود. 

وی افزود: در حال حاضر ۹۶ هزار و ۴۴۱ نفر تحت پوشش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان در آذربایجان‌غربی قرار دارند که از این تعداد، سه هزار و ۳۲۶ نفر از مستمری‌های بازنشستگی، ازکار افتادگی و مستمری بازماندگان برخوردار هستند.

وی با اشاره به اینکه ۱۰۲ کارگزار بیمه کشاورزی در سطح استان وجود دارد، گفت: با شروع بیماری کرونا تعدادی از این کارگزاری‌ها در سطح روستاها به توزیع ماسک و ضد عفونی کردن روستاها پرداختند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان روستایی وعشایر آذربایجان‌غربی افزود:اعضایی که از بیمه کشاورزی حقوق دریافت می‌کنند در اولولیت تسهیلات کم بهره قرار گرفته و به بیمه شده‌ها بسته‌های حمایتی نقدی وغیر نقدی در نظر گرفته شده است.

صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در سال ۱۳۸۴ با مصوبه هیات دولت و به منظور حمایت از روستائیان و عشایر و کشاورزان در ایران تاسیس شد تا این اقشار نیز زیرپوشش حمایت‌های اجتماعی قرار گیرند.

این صندوق یکی از صندوق‌های چهارگانه و زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است و رویکرد آن ارائه خدمات بیمه اجتماعی بلندمدت به کشاورزان، روستاییان و عشایر در بخش‌های مستمری بازنشستگی، از کارافتادگی و فوت است.

اطلاعات مربوط به صندوق بیمه اجتماعی روستاییان از طریق دهیاری‌ها، بهورزان خانه‌های بهداشت، ستادهای راهبردی شهرستانی شامل فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، ادارات جهادکشاورزی، بهداشت و درمان و آموزش و پرورش تامین می‌شود.

علاوه‌بر روستاییان و عشایر کارکنان شرکت‌های فنی مهندسی و شبه کشاورزی مستقر در روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر و کارکنان شرکت‌های نظام دامپزشکی نیز می‌توانند تحت پوشش این صندوق قرار گیرند.

تمامی روستاییان و عشایر و کشاورزان غیرساکن که بالای ۱۸ سال سن دارند، می‌توانند با مراجعه به کارگزاری‌ها خودشان را تحت پوشش این صندوق قرار دهند تا بتوانند در زمان تهدید معیشت خانواده با عزت و کرامت از مزیت‌هایی که صندوق فراهم کرده است، استفاده کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =