آیت الله نوری همدانی: برای تعجیل در ظهور منجی عالم بشریت دعا کنیم

قم – ایرنا – آیت الله حسین نوری همدانی از مراجع تقلید، با صدور پیامی ضمن توصیه به استفاده از فیض‌های معنوی نیمه شعبان و دعا برای تعجیل منجی عالم بشریت، بر قرائت زیارت عاشورا در این ایام تاکید کرد.

در این پیام که روز دوشنبه نسخه ای از آن در اختیار ایرنا قرار گرفته، آمده است: با تبریک فرا رسید نیمه شعبان المعظم و میلاد سراسر پرخیر و برکت مصلح کل، موعود امم، حضرت مولانا بقیةالاعظم امام عصر(عج) به همه منتظران آن حضرت، بی شک جهان بشری امروز بیش از هر زمان دیگری تشنه حضورآن منجی یگانه عالم هستی می‌باشد.

پیام حاکیست: انسانها نیز چاره ای جز پناه بردن به خداوند سبحان و آخرین حجت او ندارند، براین اساس همگان را توصیه می‌کنم در همه حال و همه زمان ها به یاد آن محبوب هستی باشند، خاصه از فرصت پیش رو؛ یعنی شب نیمه شعبان که در روایات ما از جایگاه والا و بالای برخوردار است و اعمال خاصی برای این شب و روز ذکر شده‌است بهرمندگردیم و برای ظهورآن حضرت دست به دعا برداریم تا اضطرار و ابتلاء از بشریت برداشته شود.

در ادامه این پیام آمده است: شاید مهمترین عمل از اعمال نیمه شعبان زیارت حضرت سیدالشهداء (ع) است که توصیه مؤکد می‌گردد همه بدانند که صاحب الملک و صاحب الزمان اوست، اوست که یک مصلح مقتدراست و اوست که امید مستضعفان است و ضعف بشر را برطرف می کند و اوست که مستکبران را به ذلت می کشاند.

پیام حاکیست: او نه تنها امید شیعیان و مسلمانان بلکه امید همه بشریت می‌باشد. امروز همه به ویژه علما باید نقش خود را در عصر غیبت به بهترین وجه ایفاء کنند، چون حضرتش در عصرغیبت امر را به فقهاء وعلماء امت واگذار نمود.

پیام حاکیست: در این ایام حساس خاضعانه از درگاه خداوند حکیم و قادر متعال تعجیل درفرج راخواستاریم وآرزوی صحت و عافیت برای همگان خصوصاً مبتلایان به این ویروس منحوس کرونا را داریم.

آیت الله نوری همدانی در ادامه پیام خود توصیه کرده‌است: مردم شریف در کنار توسل و تضرع، توصیه‌های مسئولان امر و کارگزاران سلامت کشور را کاملاً عملی سازند و اینجانب بار دیگر از همه عزیزان خدمتگذار که مشغول خدمت در عرصه بهداشت و درمان هستند تشکر می‌کنم ودعاگوی آنها می‌باشم.

به گزارش ایرنا، پیش از این نیز شمار دیگری از مراجع تقلید و علمای برجسته حوزه های علمیه از مومنان خواسته بودند با استفاده از فرصت مغتنم نیمه شعبان و توسل به امام زمان(عج)‌ از درگاه الهی رفع بلای کرونا را بخواهند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 12 =