توزیع ۷۰۰میلیون ریال لوازم بهداشتی در مدارس عشایری کرمان

کرمان- ایرنا - به گفته مدیرکل آموزش و پرورش عشایری استان کرمان علاوه بر ارسال بسته های آموزشی برای دانش‌آموزانی که در مناطق عشایری امکان آموزش در فضای مجازی برایشان وجود ندارد، به ارزش ۷۰۰ میلیون ریال لوازم بهداشتی در بین مدارس عشایری این مناطق توزیع شده است .

منوچهر امیرتیموری اروز سه شنبه در گفت و گو با  خبرنگار ایرنا  افزود: آموزش غیرحضوری دانش آموزان، همچنین گذاشتن میز خدمت جهت کاهش مراجعات حضوری به اداره نیز در این شرایط که آموزش حضوری امکان ندارد برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی انجام شده است.

وی از پویش کنکور در فضای مجازی برای کمک به دانش آموزان پایه ۱۲ عشایری خبر داد و گفت: تهیه و توزیع  " سی دی " آموزشی برای دانش آموزان، ایجاد بانک سوال و محتوای آموزشی برای مدارس و اتصال ۵۰۰ مدرسه عشایری به شبکه شاد از اقدامات آموزش و پرورش عشایری در راستای اجرای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا بوده که انجام شده است. 

امیر تیموری همچنین با اشاره به بحث رعایت فاصله گذاری گفت: تشکیل گروه های پیام رسانی مجازی در مدارس به صورت غیرحضوری توسط دبیران و همچنین تشکیل گروه های مجازی دیگری از جمله مشاوره، بهداشت، پرورشی و تربیت بدنی نیز برای ارائه خدمات به دانش آموزان و همکاران در سطح مدارس و اداره مرکزی نیز از دیگر کارهای انجام شده برای حفظ سلامت دانش آموزان و همکاران در آموزش و پرورش عشایری کرمان صورت گرفته است. 

رئیس آموزش و پرورش عشایری استان کرمان با اشاره به تشکل کار گروه آموزش مجازی در اداره مرکزی گفت:  با توجه به شرایط پیش آمده که آموزش حضوری امکان ندارد رابط هایی برای شهرستان های عشایری (هر یک از اعضای شورای معاونین رابط یک شهرستان) جهت پیگیری مسائل آموزشی منطقه انتخاب شده اند که گزارش کار خود را به کارگروه آموزش مجازی شهرستان ارائه می دهند ضمن اینکه ۹ مرکز آموزش مجازی ویدئو کنفرانس نیز برای برگزاری جلسات آموزشی ایجاد شده است.

امیرتیموری تصریح کرد: گندزدایی تمام اماکن آموزشی و اداری، راه اندازی اتوماسیون تحت وب و اتصال ۸ نمایندگی تابعه به آن، اتصال اداره به فیبر نوری، غیرحضوری شدن بعضی از خدمات از جمله دریافت ضمانت نامه بانکی و حکم کارگزینی نیز دیگر کارهای انجام شده در این راستا بوده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =