کسب و کارهای روستایی آسیب‌دیده از کرونا در فارس حمایت می‌شوند

شیراز- ایرنا- مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس گفت: آن دسته از کسب و کارهایی که در اثر شیوع بیماری کرونا در استان دچار آسیب و خسارت شده‌اند در قالب پرداخت تسهیلات حمایت خواهند شد.

سید کمال پاک‌فطرت، دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با شیوع ویروس کرونا فعالیت برخی مشاغل روستایی از جمله مراکز اقامتی، بوم گردی و گردشگری و تولید کنندگان شیر و لبنیات دچار رکود شد و فعالان این بخش‌ها را با چالش مواجه کرد.
وی ادامه داد: در بخش اقامتی و گردشگری، نگاه روستاییان به فرا رسیدن ایام تعطیلات نوروز است تا از این فرصت برای کسب درآمد استفاده کنند که با شیوع ویروس کرونا این فرصت از آنها گرفته شد و بخش قابل توجهی از درآمدی که انتظارش را می‌کشیدند حاصل نشد.
او اظهار داشت: قطعا اگر اینگونه مشاغل مورد حمایت قرار نگیرند دیگر امکان ادامه فعالیت برای آنها ممکن نخواهد بود و با تعطیلی آنها فعالان این بخش‌ها به جمعیت بیکار جامعه افزوده می‌شوند.
مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری فارس افزود: بر همین اساس، دولت طرح حمایت از مشاغل و کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا را در قالب پرداخت تسهیلات در دستور کار دارد که این تسهیلات به کسب و کارهای روستایی نیز پرداخت خواهد شد.

وی گفت: میزان تسهیلات و دیگر جزئیات بزودی اعلام می شود. 
 

اقدامات پیشگیرانه از شیوع کرونا در روستاهای فارس انجام شد
پاک‌فطرت، درباره اقدامات پیشگیرانه از شیوع بیماری کرونا در روستاهای این استان گفت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور و استان، در روستاهای استان فارس نیز با کوشش شبانه‌روزی بخشداران، دهیاران، شوراها، سمن‌ها، پایگاه‌های مقاومت، مراکز بهداشتی و روستاییان، تلاش شد که جلو شیوع این بیماری در این مکان ها گرفته شود.
وی افزود: طی این مدت در کنار توزیع اقلام بهداشتی و ضدعفونی کننده در بین روستاییان، اقداماتی از جمله ارائه آموزش، نصب بنرهای آموزشی و هشدار دهنده، کنترل مبادی ورودی روستاها در ایام نوروز و جلوگیری از ورود افراد غیر بومی و ساکن، انجام تست تب سنجی در مبادی ورودی روستاها به ویژه روستاهای بین راهی،ضدعفونی معابر عمومی روستاها و تعطیلی برخی فعالیت‌ها و کسب و کارها انجام شد.

علاوه بر شیراز، در شهرستان های فسا، نی ریز، اقلید، خرم بید، استهبان، داراب، خفر ،  فراشبند ، خرامه ، لامرد ، ارسنجان، لارستان، کازرون، آباده ، اوز ، خنج ، مرودشت، سپیدان ، قیروکارزین، فیروزآباد، جهرم، گراش، بوانات، زرقان و سرچهان   بیماران مبتلای به کرونا شناسایی شده است.
بیمارستان حضرت علی اصغر (ع) و دو بیمارستان شهید چمران و شهید فقیهی در شیراز به عنوان مراکز پشتیبان در کنار معرفی ۹ مرکز در شیراز و ۳۶ مرکز در دیگر شهرستان‌های استان فارس برای مراجعه افراد مشکوک به کرونا به این بیماران خدمات می دهند ، همچنین نقاهتگاه بیماران مبتلا به کرونا با ظرفیت ۲۰۰ تخت نیز در ورزشگاه شهید آیت الله دستغیب توسط ارتش جمهوری اسلامی در شیراز تجهیز شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =