بهزیستی خراسان شمالی کمک کرونایی پتروشیمی را تکذیب کرد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی با تکذیب اخبار منتشره در خصوص کمک مالی پتروشیمی به این اداره، گفت: تاکنون مجتمع پتروشیمی خراسان هیچ کمک مالی به این اداره‌کل نداشته است.

مدیرعامل پتروشیمی خراسان (مستقر در بجنورد) دهم فروردین، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از کمک سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریالی این مجتمع برای مبارزه با شیوع بیماری کرونا به بخش‌های مختلف این استان خبر داده و گفته بود که ۲ میلیارد ریال این رقم به منظور ساماندهی کودکان خیابانی به اداره کل بهزیستی و یک میلیارد ریال برای خرید و تهیه تجهیزات محافظتی کادر درمان به دانشگاه علوم پزشکی استان پرداخت شده است.

اسماعیل قربانی، مدیرکل بهزیستی خراسان شمالی، روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، چنین کمکی را انکار کرد و اظهار داشت: این اداره تاکنون هیچ کمکی حمایتی از پتروشیمی دریافت نکرده است، اگرچه در حوزه مشارکت های مردمی، خیران استان همچون همیشه این اداره را تنها نگذاشته و کمک های درخور توجهی در خصوص مبارزه با بیماری کرونا صورت داده اند.

این در حالی است که استاندار خراسان شمالی دیروز _ یکشنبه_ در نشست ستاد مبارزه با کرونای استان، با انتقاد شدید از بی مسوولیتی صنایع بزرگ این استان، از جمله مجتمع پتروشیمی خراسان، گفته بود که این واحدهای بزرگ صنعتی، علیرغم سود سرشاری که حاصل می کنند، هیچ منفعتی برای خراسان شمالی نداشته و به درد استان نمی خورند.

محمدعلی شجاعی، پس از شنیدن گزارشی مبنی بر کمک پتروشیمی به بهزیستی استان،  با بیان اینکه صنایع استان، هیچ درک و شعوری از این وضعیت بحرانی ندارند، تاکید کرده بود که پتروشیمی بی‌خود کرده که به بهزیستی کمک کرده است و از معاون سیاسی خود خواسته بود که سریعا از بهزیستی پیگیر شود که این ۲ میلیارد ریال را به چه مصرفی رسانده است؟

نماینده عالی دولت در خراسان شمالی با برآشفتن از اطلاع ندادن به ستاد مبارزه با کرونای استان در خصوص این کمک ها، افزوده بود: صنایع خراسان شمالی، به ویژه شرکت پتروشیمی و کارخانه سیمان واقعا به هیچ درد استان نمی خورند، زیرا در این شرایط که کل جهان برای کمک به مردم پیشقدم هستند، این صنایع یا تکانی نمی خورند و یا تحرکات آنها براساس برخی ارتباطات و رفاقت ها صورت می گیرد و اگر هم کمک ناچیزی برای پیشگیری از کرونا کرده اند، حاصل بارها درخواست و تقاضا بوده است.

 هم اکنون ۳۸ هزار و ۷۰۰ خانوار شامل ۹۱ هزار و ۶۰۰ نفر زیر پوشش خدمات حمایتی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی هستند که ۱۹ هزار نفر آنان خدمات توانبخشی گرفته و مابقی زنان سرپرست خانوار، کودکان بدسرپرست و بی سرپرست و افراد دارای آسیب و اعتیاد هستند.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در نواحی روستایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =