ذوعلم به عنوان عضو شورای راهبری شبکه شاد منصوب شد

تهران- ایرنا- وزیر آموزش و پرورش در حکمی رییس سازمان پژوهش و برنامه ریزی را به عنوان عضو شورای راهبری شبکه اجتماعی دانش آموزی (شاد) منصوب کرد.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، محسن حاجی میرزایی در این حکم حجت الاسلام علی ذوعلم معاون وزیر و رییس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی را به عنوان عضو شورای راهبری شبکه اجتماعی دانش آموزی (شاد) منصوب کرد.

حاجی میرزایی در حکم خود آورده است: در اجرای راهکار ۴-۱۷ سند تحول بنیادین و به منظور بهره برداری از ظرفیت آموزش های غیرحضوری و مجازی در برنامه های آموزشی و تربیتی ویژه معلمان، دانش آموزان و خانواده های آنان بر بستر شبکه ملی اطلاعات، ایجاد تعامل فعال معلمان و دانش آموزان و توسعه شیوه های دسترسی آنان به منابع و محتوای آموزشی و کمک آموزشی استاندارد، ارتقای کیفیت فرایند تعلیم و تربیت، توسعه عدالت آموزشی و تنوع خدمات با استفاده از فناوری های نوین و فضای مجازی از یکسو  و حمایت، تقویت و بهره گیری از ظرفیت، تخصص و نوآوری شبکههای اجتماعی و پیام رسان های داخلی  از سوی دیگر و به استناد مصوبه نهمین جلسه ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا (موضوع  نامه شماره ۱۶۶۲۸۲ مورخ ۹۸/۱۲/۲۹ دفتر رییس جمهوری) به موجب این ابلاغ به عنوان عضو شورای راهبری شبکه اجتماعی دانش آموزی(شاد) منصوب می شوید.

وی در پایان این حکم تاکید کرد:  انتظار می رود در راستای سیاست های وزارت آموزش و پرورش و با همکاری و هماهنگی اعضا به منظور اجرای سایر فعالیت‌های آموزشی و تربیتی در تحقق اهداف متعالی آموزش و پرورش موفق و موید باشید.

به گزارش ایرنا، با توجه به شیوع ویروس کرونا و توصیه وزارت بهداشت مبنی بر قرنطینه خانگی و به حداقل رساندن رفت‌وآمدها برای حفظ سلامتی افراد، وزارت آموزش‌وپرورش اقدام به راه‌اندازی سامانه آموزش مجازی «شاد» کرده است تا مربیان پیش‌دبستانی، آموزگاران، دبیران و هنرآموزان بتوانند از طریق کلاس‌های مجازی، نوآموزان، دانش‌آموزان و هنرآموزان را در سراسر کشور آموزش دهند.

مهدی شرفی سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش گفت: این شبکه مجازی یک زیرساخت کلی برای آموزش و پرورش است که قابلیت ارائه خدمات آموزشی به ۱۶ میلیون دانش آموز را دارد.

وی افزود: میزان استفاده دانش آموزان از شبکه اجتماعی (شاد) به ظرفیت فناوری ارتباطات، شبکه اینترنت و دستگاه های هوشمند خانواده ها و معلمان بستگی دارد.  با این حال زیرساخت های لازم توسط آموزش و پرورش برای همه دانش آموزان مهیا شده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =