استاندار اردبیل: بانک‌ها پیشرو تکریم سرمایه‌گذاران برای جهش تولید باشند

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: بانک‌ها با تکریم سرمایه‌گذاران باید در رفع موانع تولید و سرمایه‌گذاری پیشرو در رونق و جهش تولید در استان باشند.

 اکبر بهنامجو روز دوشنبه در نشست با مدیران بانک@های استان تصریح کرد: بروکراسی اداری و روند تکمیل پرونده‌های پرداخت تسهیلات در بخش تولید و اشتغال باید به حداقل برسد.
وی افزود: بانک‌ها باید با تسهیل در روند ارائه خدمات بانکی به مردم بویژه سرمایه‌گذاران ، روحیه تلاش و تولید را در استان ارتقا دهند.
استاندار اردبیل اظهارداشت: بانک‌ها می‌توانند پرونده‌های واحدهای تولیدی دارای مشکل را بررسی و در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مطرح کنند.
بهنامجو همچنین گفت: بانک‌ها نقش مهمی در جهش تولید در استان دارند و با گره‌گشایی از مشکلات واحدهای تولیدی و تسهیل در روند پرداخت سرمایه می‌توانند در گردش در رونق اقتصادی استان موثر شوند.
وی افزود: همه بانک‌های استان بر اساس سهمیه‌بندی انجام گرفته در خصوص پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی برای مشارکت در این خصوص اعلام آمادگی کرده‌اند و امید می‌رود نسبت به سال گذشته بیشتر تلاش کنند.
استاندار اردبیل با اشاره به وضعیت پیش آمده بر اثر شیوع کرونا در استان ، اجرای پروتکل‌های بهداشتی و فاصله اجتماعی در بانک‌ها را ضروری دانست و بر دقت در اجرای این پروتکل‌ها تاکید کرد.
او افزود: بانک‌ها به دلیل حضور مردم و کارمندان و نقل و انتقال پول می‌توانند منبع انتشار ویروس باشند که باید اقدامات بهداشتی و کنترلی لازم برای حفظ سلامتی مردم و کارکنان

بانک‌ها انجام شود.
وی در زمینه مصوبه کشوری در خصوص فعالیت یک سوم شعبه‌های بانک ها گفت: در این استان نیز بانک‌ها در صورت ازدحام جمعیت می‌توانند فعالیت بیشتری داشته باشند.
وی از مردم خواست در صورت امکان از جابجایی پول نقد خودداری و از کارت بانکی استفاده کنند.
وی بیان‌کرد: برخی واحدهای تولیدی که بدهی بانکی دارند ، بدهی  ماه‌های اسفند ، فروردین و اردیبهشت این واحدها عقب انداخته شده است.
استاندار اردبیل با بیان اینکه بانک‌ها اخذ بدهی سه ماهه این واحدها را به عقب انداخته‌اند ، از تصویب ۷۵ هزار میلیارد تومان تسهیلات در سطح کشور برای واحدهای تولیدی که از تعطیلی ناشی از شیوع کرونا متضرر شده‌اند ، خبر داد.
وی ادامه‌داد : سهم استان اردبیل نیز از این تسهیلات ارزان‌قیمت به زودی اعلام و واحدهای تولیدی استان که در این خصوص متضرر شده بودند ، از این تسهیلات بهره‌مند می‌شوند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار اردبیل نیز در این جلسه با تاکید بر اصلاح فرایندها در بانک‌ها با توجه به وضعیت پیش آمده ، خواستار کم شدن زمان پذیرش و روند تکمیل پرونده برای پرداخت تسهیلات شد.
ارژنگ عزیزی افزود: بانک‌ها باید دستورالعمل‌های لازم در خصوص کرونا را در زمان کمتری اجرایی کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =