انبار بزرگ احتکار مواد ضدعفونی در اردبیل کشف شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل تعزیرات حکومتی اردبیل از کشف یک انبار بزرگ مواد ضدعفونی در اردبیل خبر داد.

علی رحیمی‌آذر روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در پی گزارش‌های مردمی مبنی بر احتکار مواد ضدعفونی در یکی از شهرکه‌ای صنعتی اردبیل گروهی متشکل از رییس شعبه سیار تعزیرات به همراه بازرسان دانشگاه علوم پزشکی ، سازمان صمت و ماموران نیروی انتظامی در قالب گشت مشترک به محل مورد نظر اعزام شدند.

وی اظهارداشت: در بازرسی از این محل حدود ۴۷ هزار لیتر انواع مواد شوینده شامل ۴۱ هزار و ۷۵۹ لیتر مایع ضدعفونی کننده و پنج هزار و ۹۵۴ لیتر مایع دستشویی کشف و ضبط شد.

وی بیان‌کرد: کارشناسان ارزش محموله کشف شده را ۲ میلیارد و ۴۰۹ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۳۹۰ ریال اعلام کردند.

او گفت: با دستور قضایی رییس شعبه سیار تعزیرات حکومتی اردبیل این انبار پلمب و پرونده متشکله جهت رسیدگی و سیر مراحل قانونی به یکی از شعبات ارجاع شد.

رحیمی‌آذر همچنین با اشاره به اینکه دستور توزیع کالاهای کشف شده بلافاصله صادر شد، افزود: این اقلام با نظارت معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی توزیع خواهد شد.

وی اظهارداشت: داروخانه‌ها و فروشندگان لوازم بهداشتی ، درمانی و تجهیزات پزشکی در استان زیر ذره‌بین تعزیرات هستند و به صورت مداوم بر نحوه عملکرد آنها نظارت می‌شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اردبیل افزود: تامین سلامتی مردم یکی از اولویت‌های مسوولان است و به خطر انداختن آن قابل اغماض نیست.

او بیان‌کرد: خرید و فروش و حمل یا نگهداری کالا خارج از ضوابط تعیینی دولت تخلف محسوب می‌شود و با متخلفان برخورد قانونی خواهد شد.

 وی  پدیده قاچاق و هرگونه فعالیت‌های اقتصادی غیرقانونی را موجب اخلال در نظام اقتصادی کشور دانست و افزود: برخورد با فرصت‌طلبان و سوء‌استفاده‌کنندگان و مفسدان اقتصادی از اولویت‌های دستگاه قضایی است.

وی گفت: هموطنان می‌توانند گزارش‌های خود در رابطه با احتکار اقلام بهداشتی و مورد نیاز مردم را از طریق سامانه ارتباطی ۱۲۴ سازمان صنعت، معدن و تجارت اطلاع دهند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =