ورزشکاران یزد ۴۲۴ میلیون ریال کمک جمع آوری کردند

یزد- ایرنا - رییس اداره ورزش و جوانان یزد گفت: جامعه ورزشی شهرستان با برگزاری پویشی، ۴۲۴ میلیون ریال کمک جمع‌آوری و با بخشی از آن برخی نیازهای بیمارستان شهید صدوقی مرکز استان را خریداری کردند.

رضا نارگانی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: با این مبلغ  ۸۰ عدد ماسک مورد نیاز در بخش آی.سی.یو و ۱۶۰ عدد فیلتر اضافی مورد نیاز کادر درمان تهیه شد. 

به گفته وی همچنین به همت ۲ باشگاه فرهنگی ورزشی، ۲۰۰ عدد ماسک پزشکی و تعدادی آب معدنی کوچک، تعدادی کیک، بیسکویت ،آبمیوه تهیه و توزیع شد.

این مسوول ورزشی شهرستان اظهار کرد: همچنین در آینده نزدیک از محل  ۸۳.۵ میلیون باقی مانده کمک های جمع آوری شده، با هماهنگی بیمارستان تجهیزات خریداری و به نحو مناسب اطلاع رسانی می‌شود.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۴۷ هیات ورزشی و ۶۲ هزار ورزشکار بیمه شده دارد .

به گفته متخصصان حدود ۲۵ درصد بیماری کرونا قابل تشخیص نیست، و برخی افراد با علائم خفیف بیماری از ناقلان ویروس آن هستند.

همچنین تفکیک کرونا از بیماری های مشابه قدری سخت است و مردم با رعایت اصول بهداشت فردی و اجتماعی، می توانند از ابتلا به بیماری در امان باشند.

به  گزارش ایرنا، ویروس کرونا اواسط دی ماه (دسامبر ۲۰۱۹ ) در ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد. ابتدا از این بیماری به عنوان ذات‌الریه نام برده می‌شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت آن کشور در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ ( نهم دی) به صورت رسمی شیوع این ویروس را اعلام کرد. 

شناسایی نخستین مورد آن در ایران ۲۹ بهمن ماه ۱۳۹۸ در قم رسانه ای شد.

همچنین رییس  مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت دیروز(یکشنبه) اعلام کرد: تاکنون ۵۸ هزار و ۲۲۶ نفر در کشور به طور قطعی به کرونا مبتلا شدند و با فوت ۱۵۱نفر در ۲۴ ساعت گذشته، تعداد جان باختگان به سه هزار و ۶۰۳ نفر رسید.

کیانوش جهانپور بیان کرد: بر اساس گزارش قطعی دانشگاه های علوم پزشکی و نتیجه ۱۸۹ هزار و ۷۹۰ آزمایش های ۹۵ آزمایشگاه تشخیصی از ظهر دیروز تا امروز (۱۷ فروردین) ۲ هزار و ۴۸۳  بیمار جدید شناسایی شدند که تاکنون ۲۲ هزار و ۱۱ نفر از بیماران مبتلا به کرونا بهبود یافته و ترخیص شدند و چهار هزار و ۵۷  نفر هم در وضعیت شدید بیماری قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =