۲ شکارچی متخلف در مهاباد دستگیر شدند

مهاباد- ایرنا- رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد گفت: ۲ شکارچی متخلف که به صورت غیرمجاز اقدام به صید ماهی در رودخانه این شهرستان می‌کردند، دستگیر شدند.

فاروق سخنور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افرد متخلف روز گذشته در حاشیه رودخانه مهاباد و در جوار روستای «دارلک» در حال صید ماهی بودند که با هوشیاری ماموران یگان حفاظت دستگیر شدند.

وی ادامه داد: از این ۲ نفر، ۲ رشته تور ماهیگیری که در داخل رودخانه برای صید ماهی پهن کرده بودند، کشف و جمع آوری شد.

وی با اشاره به اینکه متخلفان با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند، اضافه کرد: محیط زیست هیچ مجوزی برای صید ماهی و شکار پرندگان و حیوانات صادر نکرده و بر این اساس در صورت مشاهده با متخلفان صید و شکار برخورد قانونی خواهد کرد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست مهاباد اظهار داشت: طی سال گذشته نیز ۱۴۵ گشت کنترل در مناطق مختلف شهرستان صورت گرفت و در این عملیات‌ها ۳۴ نفر شکارچی غیرمجاز توسط یگان حفاظت محیط زیست شهرستان دستگیر شدند که نسبت به مدت مشابه سال پیش از آن ۱۰ شکارچی کمتر بود.

وی اظهار داشت: پارسال ۱۲۶ میلیون ریال نیز بابت جریمه شکارچیان به حساب سازمان حفاظت محیط زیست واریز شد.

وجود تالاب‌های کانی‌برازان، قوپی باباعلی، حسن‌خان، گروس، داشخانه و قره‌قشلاق، مهاباد را به یکی از زیستگاه‌های اصلی پرندگان در آذربایجان‌غربی تبدیل کرده است و در این میان تالاب‌های کانی‌برازان و قوپی‌باباعلی جزو تالاب‌های بین‌المللی به شمار می‌رود.

همین امر باعث شده تا همه‌ساله شمار زیادی شکارچی غیرمجاز در سطح زیستگاه‌ها و تالاب‌های این شهرستان دستگیر و تحویل مراجع قضایی شوند؛ مهاباد در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =