استاندار ایلام: جهش تولید در شرایط بحران و تحریم نیاز اصلی کشور است

ایلام- ایرنا - استاندار ایلام گفت: تلاش برای جهش تولید و خودکفایی در شرایط بحران و تحریم نیاز اصلی کشور است که با رعایت پروتکل های بهداشتی باید در دستور کار قرار گیرد.

قاسم سلیمانی دشتکی روز دوشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان ایلام اظهار داشت: هرچند بیماری کرونا در جهان گسترش پیدا کرده است اما نباید از تولید و رونق اقتصادی غافل شویم بلکه باید با توجه به نامگذاری سال جاری توسط مقام معظم رهبری به نام "جهش تولید" برای افزایش تولید در این شرایط تحریم تلاش کنیم و حتی بتوانیم صادرات نیز داشته باشیم.

وی تاکید کرد: اولویت اصلی دولت حفظ سلامت مردم جامعه است و در کنار آن برای رونق اقتصادی کشور نیز باید تلاش کنیم تا این بحران کرونا موجب زمین گیر شدن اقتصاد و تولید کشور نشود.

استاندار ایلام گفت: با رعایت همه پروتکل های بهداشتی، برقراری آرامش، بازگشت روال عادی زندگی مردم و از سرگیری فعالیت های اقتصادی در هفته آینده بصورت آرام کسب و کارها فعالیت خود را شروع کنند.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: نیاز اساسی کشور افزایش تولید است و باید از این فرصت تحریم ها برای خودکفایی در بخش های مختلف استفاده کنیم.

وی افزود: استان ایلام در ابتدای ورود کرونا به کشور آمار پایینی داشت اما به دلیل افزایش موج مسافرت ها آمار افزایش یافت که با مدیریت و محدود کردن سفرها تاحدودی آمار افراد مبتلا روند کاهشی داشته است اما باید با رعایت فاصله اجتماعی و توجه به مسایل بهداشتی برای مهار کرونا تلاش شود.

استاندار ایلام گفت: تامین و ذخیره سازی کالاهای اساسی نظیر گوشت، مرغ، برنج و ... باید در اولوت کار مسوولان صنعت، معدن و تجارت باشد و مردم نگرانی از نظر وجود کالاهای اساسی در بازار نداشته باشند.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: تاکنون با توجه به پیش بینی های لازم برای ایام عید مردم با کمبود کالاهای اساسی مواجه نبوده اند به همین خاطر ذخیره سازی کالاهای اساسی باید همچنان متناسب با نیاز و تقاضای مردم ادامه یابد تا مشکل روانی از نظر نبود کالا در این شرایط بیماری کرونا در جامعه و بازار احساس نشود.

وی با مثبت ارزیابی کردن میزان ذخایر گندم، برنج، شکر و گوشت مرغ و همچنین قدردانی از تلاش مجموعه اقتصادی استان برای عرضه و تامین میوه شب عید افزود: به دلیل کاهش تقاضای مردم قیمت مرغ تا حدودی در بازار کشور کاهش یافت که در استان ایلام زیاد محسوس نبود و باید واحدهای نظارتی و بازرسی این مساله را بررسی کنند.

استاندار ایلام گفت: همه باید کمک کنیم که گران فروشی از بین برود و با تامین به موقع ذخایر راهبردی و عرضه مناسب کالاهای اساسی می توان به راحتی گرانی در بازار را مهار کرد.

سلیمانی دشتکی، خواستار افزایش میزان ذخیره سازی کالاهای اساسی و تامین نهاده های دامی در استان شد.

وی بر تداوم نظارت بر بازار و کنترل قیمت ها تاکید کرد و گفت: نباید اجازه داد اجحافی در این شرایط در حق مردم توسط برخی افراد سودجو صورت گیرد.

در ادامه این نشست وضعیت ذخیره سازی کالاهای اساسی استان بررسی شد و گزارشی توسط اعضا ارایه شد و قرار شد نهاده های دامی نیز به میزان لازم تامین و کالاهای اساسی نظیر مرغ و برنج و نهاده های دامی نیز متناسب با نیاز استان ذخیره شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 10 =