۱۸ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۸
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83740335
T T
۰ نفر
٧٠ درصد شالیزارهای گیلان شخم اولیه شدند

رشت - ایرنا - رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان گفت: تاکنون افزون بر ٧٠ درصد شالیزارهای استان معادل ١٦٧ هزار هکتار شخم اولیه شدند.

به گزارش روز دوشنبه روابط عمومی سازمان جهادکشاورزی گیلان به نقل از علی درجانی عنوان شده که خزانه گیری برنج در استان بر اساس تقویم زراعی نیز شروع شده است.

وی  با تاکید بر اینکه کشاورزان برای آغاز عملیات خزانه گیری و نشاکاری برنج حتما به تقویم زراعی که در اختیار مراکز جهاد کشاورزی دهستان ها قرار گرفته توجه داشته باشند، توصیه نمود» برای اتمام شخم اول شالیزارهای خود از بارندگی ها و آبهای سطحی نهایت استفاده را ببرند.

 وی با اشاره به بارندگی‌های اخیر و کاهش دمای هوا خاطر نشان کرد: کشاورزان گیلانی از خزانه گیری در روزهای سرد و بارانی خودداری نمایند.

وی در ادامه همچنین از کشاورزان درخواست کرد : در پاکسازی انهار و کانال های آبیاری و محافظت از تاسیسات آبی در شرایط جوی پیشرو و همچنین اهتمام و توجه به آب گیری کامل آب بندان های موجود در روستاها با بهره گیری از نزولات جوی با شوراهای روستا و دهیاران و عوامل مرتبط همکاری کنند.

وی خاطر نشان داشت: در این میان با توجه به شرایط فعلی شیوع بیماری کرونا توجه بیشتر به کشت مکانیزه موجب کاهش هزینه تولید،  عدم استفاده از کارگرهای نشاکار،  افزایش ایمنی،  سرعت در انجام کار و خروج هر چه سریعتر از مزرعه می شود.

گیلان دارای ٢٣٨ هزار هکتار اراضی شالیزاری است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha