برگزاری روزانه ۶۰۰ کلاس آموزش مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی زنجان

زنجان - ایرنا - رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان گفت: روزانه به طور میانگین ۶۰۰ کلاس آموزش مجازی برای دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی درسطح این استان زنجان برگزار می‌شود.

دکتر علیرضا فیروزفر روز دوشنبه با بیان اینکه ارائه آموزش‌های غیرحضوری در دانشگاه ها تنها راه حل مناسب در زمان تعطیلی دانشگاه‌ها به دلیل شیوع ویروس کروناست، افزود: پس از ابلاغ بخشنامه شیوه‌نامه آموزش مجازی، دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان خود را ملزم به برنامه‌ریزی و اجرای دقیق بخشنامه کرد به‌طوری که در مرحله نخست ستاد آموزش‌های مجازی در این دانشگاه شکل گرفت.

وی با بیان اینکه  برگزاری آموزش مجازی نیازمند زیرساخت‌هایی است، اظهار داشت: ارتقای پهنای باند اینترنت، تجهیز فضاهایی در واحدهای استان به اینترنت، لپ‌تاپ، میکروفون و سایر ملزومات مورد نیاز برای استادان متقاضی از دیگر اقدامات این دانشگاه برای برگزای کلاس‌های آموزش مجازی است.

فیروزفر به فعالیت شبانه‌روزی پرسنل دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان در زمینه ارائه آموزش‌های مجازی به دانشجویان اشاره کرد و ادمه داد: از پیش از تعطیلات نوروز آموزش‌های مجازی را به‌طور مستمر در این دانشگاه ارائه کردیم، دستورالعمل‌ها و اطلاعیه‌های داخلی فراوانی در این زمینه صادر شد. همچنین سامانه پیامکی به‌منظور ارتباط با دانشجویان و در وبسایت دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان بخشی با عنوان سامانه ثبت پیشنهادات و انتقادات آموزش‌های برخط ایجاد شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان یادآور شد: گروهی به‌عنوان مسوول کنترل نحوه برگزاری کلاس‌های آموزش مجازی در این دانشگاه تشکیل دادیم که حضور به‌موقع استاد و دانشجو در کلاس، کیفیت صدا و تصویر، محتوای درسی بارگذاری شده و موارد دیگر را رصد و گزارش می‌ کنند. 

وی به برگزاری هزار و ۳۴۰ کلاس جبرانی در ایام عید نوروز در بازه زمانی پنجم تا پانزدهم فروردین ماه سال جاری اشاره و تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام‌شده، هزار و ۵۵۹ کلاس مجازی در دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان برای این ایام تعریف کردیم که از این تعداد هزار و ۳۴۰ کلاس با موفقیت برگزار شد.

به گفته رییس دانشگاه آزاد اسلامی استان زنجان  در زمان حاضر از ۴۴هزار دانشجوی شاغل به تحصیل در زنجان، ۱۲ هزار نفر، معادل ۲۷درصد جمعیت کل دانشجویان در مراکز دانشگاه آزاد اسلامی این استان مشغول تحصیل هستند.

مراکز و واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی زنجان، ۲۸درصد از اعضای هیات عملی استان را در خود جای داده اند و هم اکنون ۴۴۲ استاد و مدرس در این مراکز مشغول تدریس هستند.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =