۱۹ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۳۷
کد خبرنگار: 1018
کد خبر: 83740262
۰ نفر

برچسب‌ها

کمک‌ کمیته امداد یزد به ۶ هزار بیکار شده از کرونا

یزد- ایرنا- مدیرکل کمیته امداد استان یزد گفت: با توجه به شیوع ویروس کرونا و تحت تأثیر قرار گرفتن برخی مشاغل و بیکار شدن تعدادی از افراد، این نهاد با شناسایی بیکاران، در حال کمک‌رسانی به آنان با مشارکت خیران است و تاکنون ۶ هزار نفر در این بخش شناسایی شده‌اند.

به گزارش روز سه‌شنبه روابط عمومی این نهاد محمد شجاعان با اشاره به برنامه‌ریزی انجام‌شده توسط این نهاد برای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده از ویروس کرونا  ادامه داد: تاکنون ۶ هزار نفر از این افرادی که به‌واسطه شیوع ویروس کرونا بیکار و درآمدشان را از دست‌ داده‌اند شناسایی‌ شده‌اند و کمیته امداد استان یزد با کمک نیکوکاران سبدهای غذایی تهیه و در حال توزیع در بین این افراد است.

 مدیرکل کمیته امداد استان یزد بابیان اینکه این طرح ویژه نیازمندان غیر تحت حمایت است، افزود: افراد نیازمند مشمولی توسط این نهاد شناسایی نشده‌اند می‌توانند مشخصات خود را برای بررسی و پیگیری به‌صورت غیرحضوری اعلام کرده تا در صورت تأیید در این چرخه قرار گیرند و از کمک‌ها بهره‌مند شوند.

وی تصریح کرد: شماره تلفن چهاررقمی ۱۸۱۱ در هر شهرستان پاسخگوی متقاضیان است، همچنین تلفن تماس کمیته امداد تمامی شهرستان‌ها از طریق پیام‌رسان سروش اداره روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کمیته امداد به نشانی@yazd_ikrf قابل‌دسترسی است.

شجاعان گفت: ثبت اطلاعات و مشخصات در سایت emdad.ir نیز از دیگر روش‌های غیرحضوری درخواست است.

وی افزود: نیکوکاران یزدی در این ایام کمک‌های خوبی را داشته‌اند که از طریق کمیته امداد و مراکز نیکوکاری به نیازمندان واقعه جامعه ارائه‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان یزد با اشاره به اینکه این نهاد دریافت کمک‌های مردمی و همچنین ارائه خدمت را در بستر الکترونیکی و غیرحضوری فراهم کرده است، تصریح کرد: کمیته امداد شیوه‌های غیرحضوری دریافت کمک‌ها برای نیکوکارانی که تمایل دارند به نیازمندان کمک کنند را از طریق کد دستوری# ۸۸۷۷*تلفن همراه و همچنین گزینه "مهربانی" و "نیکوکاری" اپلیکیشن های پرداختی بانکی تلفن همراه و نرم‌افزار کاربردی سنا طراحی و فراهم کرده است.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =