اقدامات جدید امارات برای مقابله با شیوع کرونا

تهران-ایرنا- شیخ"محمد بن راشد آل مکتوم" نخست وزیر امارات متحده عربی یکشنبه شب گفت که کشورش درچارچوب برنامه مبارزه با شیوع ویروس کرونا، ذخایر کالاهای استراتژیک را تقویت و تا پایان سال جاری میلادی افراد مقیم در این کشور را از پرداخت جریمه معاف خواهد کرد.

به گزارش رویترز، شیخ محمد که حاکم دبی و معاون رییس امارات متحده عربی نیز هست، به نوع کالاهایی که مشمول ذخایر استراتژیک می‌شود و نیز به جزئیات معافیت افراد مقیم در این کشور هیچ اشاره‌ای نکرده است.

حاکم دبی در صفحه رسمی‌اش در توئیتر نوشت: امروز دومین جلسه دورکاری هیأت وزیران برگزار و در آن تصمیماتی اتخاذ شد.

وی افزود: همچنین در این جلسه برخی تسهیلات ارائه شد، به مقام‌های ذیربط دستور داده شد افراد مقیم تا پایان سال جاری میلادی از پرداخت جرایم معاف شوند، همچنین ذخیره استراتژیک کشور تقویت شود و از کارخانه‌جات خواسته شده تا از نیازهای بخش بهداشتی در امارات حمایت کند.

تاکنون شمار مبتلایان در امارات متحده عربی به یکهزار و ۵۰۵ نفر رسیده است و ۱۰ نفر نیز در این کشور در اثر ابتلا به کرونا فوت کرده‌اند.

همچنین امارات‌نشین دوبی شنبه شب در راستای تشدید قوانین منع آمد و رفت که از ۲۶ مارس (۷فروردین) در سراسر امارات اجرایی شد، دو هفته دیگر این قوانین را تمدید کرد.

این درحالی است که با افزایش تست ابتلا به کرونا، در روزهای اخیر بر شمار مبتلایان به این بیماری ویروسی در امارات متحده عربی افزوده شده است.

همچنین بانک مرکزی امارات متحده عربی نیز  از اتخاذ تدابیری برای تأمین نقدینگی در سیستم بانکی این کشور و نیز بسته تشویقی مالی خبر داد.

براساس گزارش منابع بهداشتی کشورهای حاشیه خلیج فارس تا روز یکشنبه حدود ۶ هزار و ۷۵۷ نفر در کشورهای شش‌گانه مبتلا به کرونا شدند و ۵۴ نفر نیز جان باخته‌اند.

در همین ارتباط عربستان سعودی روز یکشنبه با تأیید جان‌باختن پنج تن دیگر در اثر کرونا اعلام کرد که شمار فوت‌شدگان ناشی از این بیماری ویروسی به ۳۴ نفر رسیده است.

همچنین براساس تازه‌ترین گزارش منابع بهداشتی عربستانی، با مثبت شدن تست کرونای ۲۲۳ نفر دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، شمار مبتلایان در این کشور به ۲ هزار و ۴۰۲ نفر رسید که بالاترین میزان در کشورهای ششگانه است.

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha