تعدادی از ساکنان روستای سرتنگ بیدک باشت به بیماری کرونا مبتلا شدند

گچساران - ایرنا - فرماندار باشت گفت: تست بیماری کرونای سه نفر از اهالی روستای سرتنگ بیدک از توابع بخش مرکزی این شهرستان مثبت اعلام شده است.

سید مسعود حسینی روز دوشنبه در گفت و گو اظهار داشت:با توجه به مثبت بودن تست کرونای برخی از اهالی این روستا در بخش مرکزی باشت راه ورودی روستای سرتنگ بیدک مسدود و عبور و مرور به آن ممنوع شده است. 

وی بیان کرد: برای پیشگیری از انتشار ویروس کرونا به بقیه ساکنان روستا و همچنین مناطق همجوار در این شهرستان تصمیم به مسدود شدن راه روستای سرتنگ بیدک گرفته شده است.

روستای ۱۵۰نفری سرتنگ بیدک در ۴۵ کیلومتری شهر باشت قرار دارد.

وی با اشاره به جدی بودن خطر انتشار ویروس کرونا افزایش تعداد ابتلا به این بیماری در کشور از ساکنان منطقه خواست تا در خانه های خود بمانند.
سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت نیز گفت: از افراد این روستا در روز سیزدهم فروردین تست کرونا گرفته شد و امروز پس از مثبت شدن اعلام شدن نتیجه آزمایش، بیماران بوسیله تیم و آمبولانس به بیمارستان شهرستان گچساران اعزام شدند.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت گفت: سه تیم متشکل از ۱۵ نفر برای شناسایی بیماران مبتلا به ویروس کرونا در روستاهای این شهرستان فعالیت می کند.

احمدی اظهار داشت: این تیم ها در قالب پزشک،ماما،پرستار و خدمه به مناطق روستایی اعزام و پس از شناسایی افراد دارای علائم مشکوک از آنان نمونه گیری و برای ارزیابی دقیق به آزمایشگاه ها ارسال می شود.

وی تاکید کرد: اعزام این تیم ها به روستاها گام بلندی به سوی شناسایی به موقع بیماران مبتلا به ویروس کرونا در مناطق دور دست این شهرستان است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت ابراز داشت: شناسایی به موقع بیماران مبتلا به ویروس کرونا ضمن پیشگیری از سرایت به افراد دیگر نقش مهمی در بهبود بیماران قبل از ظاهر شدن علائم حاد دارد.

وی همچنین از انجام ۲۰ هزار مورد تب سنجی در ورودی شهر باشت و ایستگاه غربالگری واقع در نزدیکی پل بریم در این شهرستان خبر داد.

وی با اشاره به افزایش تعداد بیماران مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان در شبانه روز گذشته گفت: مهار ویروس کرونا نیازمند تدوام همراهی مردم است.

احمدی با یادآوری برگزاری یک آیین جشن تولد با حضور جمع زیادی مهمان در باشت اظهار داشت: برپایی مهمانی و دورهمی در این شرایط همه گیری ویروس کرونا و احتمال سرایت تهدیدی جدی برای سلامت مردم است.

وی عنوان کرد: هر چند بازار شهر باشت تعطیل است اما همچنان تردد خودروها در خیابان ها زیاد است و این زنگ خطری برای افزایش ابتلا به ویروس کرونا در این شهرستان است.

سرپرست شبکه بهداشت و درمان باشت با بیان اینکه ویروس کرونا یک همه گیری جهانی است که باعث جان باختن هزاران نفر در دنیا شده است تصریح کرد: شهروندان مسئولیت پذیر با ادامه همراهی با طرح فاصله گیری اجتماعی در مبارزه با این ویروس سهیم شوند.

احمدی عنوان کرد: گروه های پرخطر مانند سالمندان،افراد دارای بیماری زمینه ای در معرض بیشترین تهدید جانی از این ویروس هستند که نیاز است که مراقبت بیشتری از آنان صورت گیرد.

شهرستان۲۲ هزار نفری باشت در جنوب شرقی کهگیلویه و بویراحمد ۱۲ هزار نفر جمعیت روستایی دارد.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha