زمان بازگشایی مدارس استان بوشهر همزمان با سراسر کشور خواهد بود

بوشهر- ایرنا- معاون سیاسی و امنیتی استانداری بوشهر گفت: براساس مصوبه نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا زمان بازگشایی مدارس در سراسر کشور به صورت همزمان انجام می‌شود.

مجید خورشیدی روز یکشنبه درخصوص نشست ستاد ملی مقابله با کرونا که استانداران و معاونان سیاسی آنها از طریق ویدئو کنفرانس حضور داشتند افزود: موضوع ادامه طرح فاصله گذاری اجتماعی؛ فعالیت کسب و کارها، حمل و نقل، چگونگی استمرار پروژه های عمرانی و بازگشایی مراکز آموزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مورد بررسی قرار گرفت.

وی ادامه داد: بعد از اظهار نظر وزیر آموزش و پرورش و چند نفر از وزیران دو نظر برای فعالیت مراکز آموزشی مطرح شد اول اینکه در استان‌هایی که کرونا شیوع کمتری دارد مدارسا بازگشایی شود و نظر دوم این بود که بازگشایی محیط های آموزشی در سراسر کشور با کسب نظر وزارت بهداشت به صورت همزمان باشد.

خورشیدی اضافه کرد: تصمیم نهایی ستاد ملی مقابله با کرونا در جلسه امروز این شد که بازگشایی مراکز آموزشی آموزش و پرورش و دانشگاه ها در سراسر کشور به صورت همزمان و سراسری باشد بنابراین مصوبه، مراکز آموزشی سراسر کشور تا پایان فروردین ماه تعطیل هستند.

وی یادآورشد: در همین زمینه استاندار  بوشهر روز گذشته در ستاد استانی کرونا بر استمرار تعطیلی مراکز آموزشی تاکید کرده و در همان تاریخ طی مکاتبه ای با وزیر کشور با گوشزد کردن خطر بازگشایی مدارسا از جمله رعایت نکردن فاصله گذاری اجتماعی، رعایت نکردن مسائل بهداشتی از سوی برخی دانش آموزان و افزایش ترددها و در نتیجه احتمال شیوع بیشتر کرونا از ایشان درخواست کرد  که موضوع تاخیر در بازگشایی مدارس در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح و مصوب شود.

خورشیدی اضافه کرد: مدیریت استان مساله باز نشدن مدارسا را با دغدغه مندی تمام پیگیری می‌کند و موردی برای نگرانی شهروندان وجود ندارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =