۱۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۸:۱۰
کد خبرنگار: 1261
کد خبر: 83739737
۰ نفر

برچسب‌ها

طالبان: آمریکا توافقنامه دوحه را نقض کرد

کابل - ایرنا - گروه طالبان امروز یکشنبه با انتشار اطلاعیه ای اعلام کرد که نظامیان آمریکایی و افغان با حملات شبانه، ببماران هوایی و هدف قرار دادن جنگجویان آنها توافقنامه دوحه را نقض کرده اند.

طالبان در این اطلاعیه گفته است: طالبان با وجود آنکه توانایی حمله بر نظامیان آمریکایی و افغان را دارد اما تاکنون به مراکز شهرهای بزرگ و پایگاه های نظامی حمله نکرده است.

این در حالی است که نیروهای افغان در یک ماه گذشته همواره از حملات طالبان بر پاسگاه ها و شهرستان های این کشور خبر داده و  اعلام کرده است که نیروهای افغان در حالت دفاعی قرار دارند و تنها از خود دفاع می کنند.

حمله طالبان بر شهرستان های استان بدخشان و تصرف یمگان توسط طالبان طی چند روز گذشته رخ داده بود و وزارت دفاع افغانستان هشدار داده بود که اگر طالبان به حملات خود ادامه دهند، نیروهای افغان نیز حملات تهاجمی را  از سر خواهند گرفت.

اسکات میلر فرمانده نظامیان خارجی در افغانستان نیز بارها از طالبان خواسته که خشونت ها را کاهش دهد و حملات طالبان بر پاسگاه های نیروهای دولتی افغانستان را نقض توافقنامه صلح دوحه خوانده است.

نظامیان آمریکایی در افغانستان تاکنون به این ادعای طالبان واکنش نشان نداده است. آمریکا و طالبان پس از یک سال گفت وگو در 29 فوریه سال 2019 توافق نامه ای را در دوحه امضا کردند که بر اساس آن نیروهای آمریکایی افغانستان را طی 14 ماه ترک خواهند کرد.

بر اساس این توافقنامه طالبان نیز خشونت ها را کاهش داده و گفت وگوی بین گروه های افغانی برای صلح پایدار در افغانستان فراهم شده است.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha