۱۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۶:۵۵
کد خبرنگار: 893
کد خبر: 83739656
۰ نفر

برچسب‌ها

نیروهای مسلح یمن حمله به تاسیسات نفتی این کشور را رد کرد

تهران - ایرنا - سخنگوی نیروهای مسلح یمن اخبار منتشر شده از سوی نیروهای وابسته به دولت مستعفی این کشور مبنی بر حمله به تاسیسات نفتی " کوفل " در منطقه " صرواح " استان "مارب" از سوی نیروهای "جنبش انصارالله" را تکذیب کرد.

به گزارش شبکه "المسیره" یمن، سرتیپ «یحیی سریع» روز یکشنبه گفت: آنچه از سوی رسانه‌های وابسته به نیروهای ائتلاف و وابستگان به عربستان مبنی بر هدف قرار گرفتن تاسیسات پمپاژ نفت کوفل در منطقه صرواح در استان مارب تبلیغ می‌شود، بی‌اساس است. 

وی افزود: از زمان آغاز تجاوز وحشیانه ائتلاف سعودی به یمن، خود را متعهد کرده‌ایم که از هرگونه هدف قرار گرفتن تاسیسات ملی جلوگیری کنیم، چه آن‌هایی که به همه و یا فقط بخشی از مردم خدمات‌رسانی می‌کنند.  

 سخنگوی نیروهای مسلح یمن اضافه کرد: اگرچه دسترسی موشک و هواپیمای ما به عمق مواضع دشمن در داخل یمن افزایش یافته و می‌تواند تاسیسات آن‌ها را هدف قرار دهد، اما ما هیچ تاسیسات ملی را در داخل کشورمان هدف قرار نداده‌ایم. 

خبرگزاری رسمی عربستان سعودی (واس) امروز ادعا کرد که ارتش و کمیته‌های مردمی یمن، ایستگاه پمپاژ خط لوله نفتی صافر در کوفل استان مارب را هدف قرار داده‌اند. 

در همین حال «حسین العزی» معاون وزیر امور خارجه یمن نیز امروز (یکشنبه) هدف قرار گرفتن این تأسیسات نفتی را کار نیروهای متجاوز سعودی - آمریکایی و وابستگان آن‌ها دانست و آن را اقدامی خطرناک علیه منافع مردم مظلوم یمن دانست.  

جنگنده‌های نیروهای متجاوز عربستان دیروز  ۲۱ بار به مناطق صرواح، مارب، خب، الشعف، الجوف و منطقه نهم یمن حمله و این مناطق را بمباران کردند. 

به نظر می‌رسد وابستگان سعودی پس از این شکست سنگین در سناریویی، اقدام به حمله به تاسیسات نفتی منطقه کردند تا مسئولیت آن را متوجه نیروهای مسلح و کمیته‌های مردمی یمن کنند.  

عربستان و امارات از فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور غربی و عربی و با کمک آمریکا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رییس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت، حملات گسترده‌ای را علیه یمن آغاز کردند. 

بر اثر این تجاوز تاکنون هزاران یمنی کشته شده و بر اساس گزارش سازمان ملل متحد، قحطی در این کشور به بزرگ‌ترین فاجعه انسانی در جهان تبدیل شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =