الحشدالشعبی: داعش با خروج نیروهای آمریکایی نابود می‌شود

بغداد - ایرنا - «علی الحسینی»، مسوول محور شمال «الحشد الشعبی» امروز (یکشنبه) تاکید کرد که پس از خروج نیروهای آمریکایی از عراق و نبود کمک و حمایت از سوی آنها، حدود ۹۰ درصد از هسته‌های خفته «داعش» از بین خواهد رفت. 

الحسینی در گفت و گو با خبرگزاری «المعلومه» یادآور شد که رابطه نیروهای آمریکایی و حمایت‌های واشنگتن از گروه تروریستی داعش غیر قابل انکار و بر همگان آشکار است. 
وی اضافه کرد که خروج نیروهای آمریکا از عراق منجر به نابودی ۹۰ درصد از هسته‌های خفته داعش در کشور خواهد شد. 
الحسینی افزود که عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از پایگاه « K-۱ » در کرکوک نشان داده که تحرکات داعش کمتر شده و این ناتوانی تروریستها را در نبود نیروهای آمریکایی برملا کرد.  
مسوول محور شمال الحشدالشعبی بیان کرد که نیروهای آمریکا از حامیان مهم داعش در زمینه‌های مختلف از جمله اطلاعاتی و حمایت لجستیکی بودند که با خروج آنها این حمایت‌ها نیز از بین رفت و به همین دلیل در روزهای آینده شاهد ضعف شدید هسته‌های مخفی داعش در عراق خواهیم بود.
نیروهای آمریکایی به دنبال توافقی که دولت عراق اعلام کرد با ائتلاف بین‌المللی انجام داده، در طول چند روز گذشته به تناوب در حال ترک پایگاه‌های نظامی در عراق هستند. 
ائتلاف بین‌المللی اعلام کرده که تاکنون خروج اشغالگران آمریکایی از پایگاه های «القائم، k۱، القیاره» و کاخ های ریاست جمهوری موصل، الحبانیه و الفوسفات قطعی شده و این مکان‌ها به دولت عراق تحویل داده شده است. 
با وجود این، همچنان نیروهای اشغالگر در دو پایگاه عمده و بزرگ «عین الاسد» و «حریر» حضور دارند. 
این در حالی است که پارلمان عراق سوم ژانویه ۲۰۲۰ در نشستی فوق‌العاده با حضور «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر وقت عراق رای به اخراج نیروهای بیگانه از کشور داد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =