۱۸ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۲۰
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83739544
۰ نفر

برچسب‌ها

سد شاهچراغی دامغان تا سرریزشدن ۷۰ سانتیمتر فاصله دارد

سمنان- ایرنا- مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان گفت: ۹۵ درصد حجم مخزن سد شهید شاهچراغی دامغان با گذشت نیمی از سال آبی ۹۹-۹۸ تکمیل شد و تا سرریزشدن ۷۰ سانتیمتر فاصله دارد.

ایرج حیدریان روز دوشنبه در گفت ‌و گو با ایرنا افزود: ذخیره خالص سد شهید شاهچراغی دامغان به ۱۵ میلیون و ۷۰۰ هزار مترمکعب رسیده است و ۷۰ سانتیمتر برابر با یک میلیون متر مکعب مانده تا سرریز شود.

 وی بیان کرد: از مهر ۹۸ تاکنون، ۱۲.۲۹ میلیون متر مکعب آب وارد سد شهید شاهچراغی  دامغان و ۱۱.۴۵ میلیون متر مکعب آب از این سد خارج شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان ادامه داد: ۶ میلیون و ۹۸۰ هزار مترمکعب آب از ابتدای مهر ۹۸ تا ۱۷ فروردین امسال به کشاورزان منطقه از سد شهید شاهچراغی دامغان اختصاص یافت.

حیدریان ادامه داد: میزان بارش در این مدت ۱۰۶.۳ میلی‌متر بود، در حالی که سال گذشته در چنین بازه زمانی میزان بارش‌ها  ۱۱۰.۳ میلی‌متر و میانگین بلند مدت ۶۹.۳ میلی‌متر ثبت شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان اضافه کرد: میزان بارش‌های امسال نسبت به مدت مشابه سال زراعی گذشته ۶ درصد کاهش و نسبت به میانگین بلندمدت ۲۹ درصد افزایش داشته است.

مجموعه سد شهید شاهچراغی دامغان با ظرفیت ۲۱ میلیون متر مکعب در ۱۰ کیلومتری شمال شهر دامغان قرار دارد.

از این سد ۲۳ نهر منشعب شهری و روستایی آبگیری می‌کند که در فصل پاییز و بهار برای زراعت، در فصل تابستان و زمستان برای باغ ها و در تمام سال برای آشامیدن بهره برداری می‌شود. ۲ هزار کشاورز از آب سد دامغان بهره مند می شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =