اتریش از اطلاعات تلفن همراه برای مقابله با کرونا بهره می‌گیرد

تهران - ایرنا - دولت اتریش از اطلاعات تلفن همراه شهروندان برای رصد محل اقامت آنها با هدف نظارت بر اجرای قرنطینه و مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا استفاده می‌کند.

دولت اتریش در راستای مقابله با شیوع بیماری کرونا تصمیم دارد پس از تعطیلات عید پاک از اطلاعات تلفن‌های همراه درباره محل اقامت صاحب تلفن بهره گیرد.
به گزارش تارنمای شبکه دویچه وله، این خبر امروز (یکشنبه) از سوی «سباستیان کورتس» صدراعظم اتریش در کنفرانس خبری اعلام شد. او خطاب به خبرنگاران و مردم اتریش گفت: ما همه یک هدف داریم و آن این است که هر چه سریع‌تر آزادی خود را به دست آوریم.
وی در ادامه سخنان خود افزود که برای تحقق چنین هدفی اقدامات متفاوتی همچون امکان رصد محل اقامت افراد از طریق دسترسی به اطلاعات تلفن‌های همراه آنان الزامی است.
به گفته صدراعظم اتریش به آن دسته از شهروندانی که صاحب تلفن‌های همراه نیستند، دولت یک جاکلیدی هوشمند خواهد داد که به واسطه آن دولت از محل اقامت چنین افرادی نیز مطلع شود.
دولت اتریش علاوه بر دسترسی به اطلاعات تلفن‌های همراه، بر آن است تا تست بیماری کرونا را شتاب بخشد و پیش‌بینی کرده که از طریق تست سریع افراد امکان قرنطینه کردن سریع‌تر بیماران فراهم ‌شود.
کورتس همچنین گفته است که اقدامات آتی مقابله با کرونا در اتریش شامل حفاظت از افراد آسیب‌پذیر و سالمندان در این کشور خواهد شد. وی در عین حال تاکید کرده است که حتی در صورت تخفیف محدودیت‌ها، مردم باید همچنان فاصله‌گذاری اجتماعی را رعایت کنند.

اتریش تمهیدات ویژه‌ای برای مقابله با کرونا اتخاذ کرده تا جایی که «سباستین کورتس» صدراعظم این کشور هفته گذشته اعلام کرد، ماسک‌زدن برای مراجعان به سوپرمارکت‌ها اجباری است.

این کشور چندی پیش نیز اعلام کرد که به طور موقت پروازهایش به شمال ایتالیا و برخی دیگر مناطق ابتلا به ویروس در ایران و کره جنوبی را کاهش داده و شرکت های هواپیمایی اتریش تا پنجم اردیبهشت ۱۳۹۹ پروازهایشان به چین را متوقف کرده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =