استقبال کودکان گلستانی از طرح ملی پیک امید

گنبدکاوس - ایرنا - مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان گفت که کودکان این استان از طرح ملی و مجازی "پیک امید" که با هدف پرکردن اوقات فراغت در روزهای قرنطینه خانگی به سبب شیوع ویروس کرونا راه‌اندازی شده، استقبال کردند.

محبوبه رجب نسب یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: دراین طرح ملی که پس از شیوع ویروس کرونا و متعاقب آن تعطیلی مدارس و کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان، راه اندازی شد، برنامه‌های مختلف "فرهنگی، ادبی، هنری و علمی" توسط مربیان کانون‌ها تولید و در "وب سایت پیک امید" برای استفاده کودکان و نوجوانان بارگزاری می‌شود.

 وی افزود: مربیان پرتلاش کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور و استان گلستان، براساس چهار شاخه اصلی یعنی فرهنگی، ادبی، هنری و علمی اقدام به تهیه و تولید برنامه‌های آموزشی مانند قصه گویی، کاردستی، انیمیشن، معرفی کتاب، شعرخوانی، آموزش سفال و فعالیت‌های نجوم می کنند که این محتواها پس از بررسی و تایید، در وب سایت پیک امید و فضای مجازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کشور منعکس می شود .

وی با بیان اینکه تاکنون افزون بر ۱۵۰ اثر تولیدی مربیان کانون‌های پرورش فکری کودکان و نوجوانان از طریق شبکه‌های فضای مجازی انتشار یافته گفت: که این طرح مورد استقبال کودکان و نوجوانان گلستانی قرار گرفت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گلستان ادامه داد: علاوه بر طرح ملی پیک امید مجازی، چند فراخوان برای ارسال آثار از جمله "خاطره گویی، عکس و نقاشی" درسطح بین المللی، ملی و استانی منتشر شده که کودکان و نوجوانان گلستانی تاکنون آثار زیادی را برای شرکت در این جشنواره ها ارسال کرده اند.

استان گلستان با جمعیت تقریبی یک میلیون و ۹۰۰ هزار نفر، ۱۷ مرکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 1 =