راه ارتباطی ۶۰ روستای استان اردبیل بازگشایی شد

اردبیل - ایرنا - مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: راه مسدود شده از برف ۶۰ روستای این استان برف‌روبی و بازگشایی شده و تردد خودروها در این مسیرها دایر شده است.

علی رحمتی روز سه‌شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در پی بارش دیشب برف در استان اردبیل در مجموع راه ارتباطی ۷۳ روستا مسدود شده بود که با تلاش راهداران راه ارتباطی ۶۰ روستا بازگشایی شده است.

وی بیان‌کرد: هم‌اکنون تنها راه ارتباطی ۱۳ روستا در شهرستان‌های اردبیل، نیر، نمین و مشگین‌شهر مسدود است و با تلاش راهداران پیش‌بینی می‌شود تا بعد از ظهر امروز راه ارتباطی این روستاها نیز بازگشایی شود.

او با بیان اینکه تمام راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی استان اردبیل باز است، اظهارداشت: رفت و آمد در راه‌های ارتباطی این استان در جریان بوده و هیچ مسیری بسته نیست.

رحمتی با بیان اینکه راه‌های ارتباطی شمال استان اردبیل بارانی و جاده‌های کوهستانی و گردنه‌ها برفی است، ادامه داد: مردم با توجه به شیوع ویروس کرونا از سفرهای غیر ضروری خودداری کنند.

 از رانندگان خواست در صورت ضرورت سفر وسایط نقلیه خود را مجهز به تجهیزات ایمنی از جمله زنجیرچرخ کنند تا سفر راحت و ایمنی داشته باشند.

وی از استقرار گروه‌های راهداری در تمام جاده‌های استان خبر داد و اضافه‌کرد: با تلاش همکاران این اداره کل تاکنون هیچ مورد خاصی از گرفتار شدن مسافران در مناطق کوهستانی و سخت‌گذر گزارش نشده است.

رحمتی گفت: ۲۸۶ دستگاه ماشین‌آلات سبک و سنگین با ۴۳۵ نیروی انسانی در قالب ۱۱۰ گروه راهداری جهت انجام عملیات برف‌روبی و بازگشایی در محورها و گردنه‌های استان اردبیل مستقر هستند.

 مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل از مردم خواست قبل از سفر با سامانه ۱۴۱ و یا شماره تلفن ۳۳۷۴۵۹۰۲ مرکز مدیریت راه‌های اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌های استان اردبیل تماس گرفته و از آخرین وضعیت راه‌ها مطلع شوند.

اردبیل به لحاظ موقعیت جغرافیایی و طبیعی خود و قرار گرفتن در سرزمینی فلاتی شکل با شیب‌های بسیار تندی به زمین‌های کم‌ارتفاع اطراف خود شامل کرانه‌های دریای خزر ، جلگه پست مغان و نیز دشت‌های کم ارتفاع استان‌های آذربایجان‌شرقی و زنجان منتهی می‌شود و به همین لحاظ جاده‌های این استان اغلب دارای پیچ‌ها و شیب‌های بسیار تند هستند.

هشت گردنه سخت گذر به نام‌های حیران ، صایین ، بودالالو ، نقدوز ، الماس ، لنگان ، قره‌آغاج و اسلام‌آباد در راه‌های ارتباطی این استان قرار دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =