دست و پنجه نرم‌کردن با کرونا در مسابقه آثار شهید مطهری

تهران- ایرنا- دبیر کمیته مسابقات کتابخوانی بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری گفت: موضوع‌های مطرح‌شده در این مسابقه بر اساس ایام مناسبتی و مطالب مورد نیاز برای دست و پنجه نرم‌کردن با کرونا انتخاب شده‌است.

مطهر پارسا با اعلام میزان استقبال مردم از پویش کتابخوانی کرونا؛ فرصتی برای مطالعه به خبرنگار معارف ایرنا گفت: در اولین مرحله از مسابقه کتابخوانی شهید مطهری که همزمان با ایام مبعث پیامبر اکرم(ص) بود، سخنرانی استاد با عنوان خورشید دین هرگز غروب نمی‌کند، مطرح شد و مسابقه بعدی مطلبی با عنوان مصائب، مادر خوشبختی‌ها و مسابقه سوم نیز در رابطه با دعا بود.

وی افزود: مسابقه چهارم در رابطه با مساله مهم امر به معروف و گره خوردن آن با مساله دعا و سرنوشت ملت ها بود و مسابقه پنجم با محوریت بحث تقوا و مسابقه ششم که در روز سیزدهم فروردین برگزار شد، در مورد دفاع استاد از  عدد ۱۳ و رد مساله نحوست ایام مطرح شد.

پارسا اضافه کرد: این پویش ملی کتابخوانی فرصتی برای مطالعه آثار استاد شهید مطهری است که از سوم فروردین به همت بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری در بستر اپلیکیشن استاد مطهری و در قالب ۱۵ مسابقه جداگانه آغاز شد و اینک مسابقه هشتم آن در حال برگزاری است.

به گفته دبیر کمیته مسابقات کتابخوانی شهید مطهری تاکنون در هر مسابقه به طور میانگین بیش از ۱۳ هزار نفر شرکت کرده اند و علاقه مندان می توانند تا پایان فروردین ماه در ساعت ۱۷ روزهای زوج به صورت زنده از طریق سایت آپارات شاهد قرعه کشی باشند.

وی اضافه کرد: کسانی که بتوانند از سه سوال هر مسابقه به دو سوال پاسخ صحیح بدهند، در قرعه کشی شرکت داده می‌شوند و تاکنون قرعه کشی شش مسابقه انجام شده که در هر قرعه کشی به پنج نفر جایزه نقدی ۴۰۰ هزار تومانی و در سه مسابقه اخیر نیز شش جایزه ۱۰۰ هزار تومانی به جوایز افزوده شده است.

علاقه مندان می تواننداز طریق کافه بازار اپلیکیشن استاد مطهری را نصب یا با مراجعه به سایت بنیاد علمی فرهنگی شهید مطهری یا ارسال عدد یک به شماره ۱۰۰۰۴۰۴۴۰۴ این اپلیکیشن را دریافت کنند.

هر مسابقه شامل ۱۰ صفحه از آثار شهید مطهری است و مطالبی از کتاب های عدال الهی، ۱۰ گفتار، ۲۰ گفتار و برخی دیگر از آثار این استاد شهید است که تاکنون هفت مرحله از این مسابقه برگزار شده است.

شرکت کنندگان در هر یک از مراحل این مسابقه، ۴۸ ساعت فرصت دارند تا در آزمون شرکت کرده و به سه سوال مطرح شده پاسخ دهند و همزمان می توانند متن ۱۰ صفحه مربوط به مسابقه را مطالعه کنند.

پویش کتابخوانی کرونا؛ فرصتی برای مطالعه به مناسبت شیوع ویروس کرونا و خانه نشینی مردم به همت بنیاد علمی و فرهنگی شهید مطهری در ایام نوروز برپاشده تا یک پویش مطالعاتی در قالب مسابقه کتابخوانی برگزار شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =