بیش از ۱۷ هزار نفر  در خراسان شمالی همنام حضرت علی اکبر(ع) هستند 

بجنورد- ایرنا- مدیرکل ثبت احوال خراسان شمالی گفت: بر اساس آمار پایگاه اطلاعات جمعیت ۱۷ هزار و ۶۳۲ نفر از مردان استان مزین به نام، القاب و کنیه‌های حضرت علی‌اکبر(ع)، نخستین شهید بنی‌هاشم در کربلا هستند.

علی زاهدی نیا روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به مناسبت سالروز تولد حضرت علی اکبر(ع) و روز جوان گفت: براساس آخرین برآوردهای جمعیتی در استان ۴۹۱ هزار و ۵۱۵ نفر از جمعیت استان را مردان و ۴۸۶ هزار و ۷۸۶ نفر را را زنان تشکیل می دهند.

وی افزود: در این میان با توجه به اطلاعات پایگاه ثبت احوال از مجموع جمعیت مردان ۱۷ هزار و ۶۳۲ نفر را از ابتدای تاسیس ثبت احوال استان به نام مبارک حضرت علی اکبر(ع) و ترکیبات آن در استان نامگذاری شده اند.

زاهدی نیا خاطرنشان کرد این در حالی است که نام علی اکبر و ترکیبات آن در سال گذشته دارای فراوانی ۶۹۴ بودند که جزو اسامی برتر پسران بوده است.

وی اظهار داشت: پنج نام منتخب سال گذشته به ترتیب امیرعلی، محمد، علی، ابوالفضل و امیرحسین است که این امر نشان دهنده علاقه و ارادت مردم استان به خاندان عصمت و طهارت و در واقع بیانگر رفتارهای فرهنگی مردم براساس آموزه های دینی است. 

براساس آمار ارائه شده از سوی اداره کل ثبت احوال خراسان شمالی، میزان جمعیت استان تا پایان سال گذشته ۹۷۸  هزار و ۳۰۱ نفر بوده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =