فضای مجازی در خدمت فعالیت‌های پرورشی دانش‌آموزان

تهران- ایرنا- معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش به منظور پیگیری فعالیت‌های پرورشی دانش‌آموزان از تمام ظرفیت‌های موجود از جمله فضای مجازی استفاده می‌کند.

به گزارش روز یکشنبه معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش، معاونت پرورشی و فرهنگی همگام و همسو با سایر بخش‌های آموزشی کشور در ایامی که مدارس و آموزش کشور به صورت رسمی تعطیل شده است و این آموزش‌ها از طریق فضای مجازی و صدا و سیما دنبال می‌شود سعی کرده است به روزترین شیوه‌ها را برای پیگیری فعالیت‌های پرورشی و فرهنگی دنبال کند. چراکه بهینه‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان می‌تواند نقش موثری در یادگیری آنها داشته باشد.

در این بین استفاده از ظرفیت شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی همچنین اجرای برنامه‌های مشترک با صدا و سیما از اهم این فعالیت‌ها است.

در حالی که کشور برای مقابله با شیوع ویروس کرونا آماده می شد و هنوز تصویر دقیقی از میزان تعطیلی مدارس نبود، معاونت پرورشی و فرهنگی دست به کار شد و به رایزنی با بخش‌های مختلف از جمله شبکه امید، رادیو نمایش و شبکه معارف و قرآن صدا و سیمای جمهوری اسلامی پرداخت.

همچنین مهمترین برنامه‌های شکل گرفته مسابقه بزرگ قرآنی نصر با همکاری شبکه معارف و قرآن، مسابقه دانایی توانایی با همکاری رادیو نمایش و چند برنامه ترکیبی با همکاری شبکه امید بود که برخی با توجه به اتمام برنامه به پایان رسیده است و برخی دیگر هنوز ادامه دارد.

سایر فعالیت هایی که تشکل های دانش آموزی برنامه ریزی کردند، در زمینه تهیه و تولید ماسک و لباس بیمارستانی استاندارد و بهداشتی مطابق با معیارهای وزارت بهداشت بود که از آن جمله می توان به تولید ماسک به وسیله کانون‌های فرهنگی تربیتی آموزش و پرورش، بسیج دانش آموزی و سازمان دانش آموزی و اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان اشاره کرد. سازمان جوانان هلال احمر نیز با مشارکت در طرح غربالگری در مبادی ورودی و خروجی شهرها کمک شایانی به شبکه بهداشت و درمان داشتند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 8 =