ارتش عراق از عملیات نظامی علیه عناصر داعش خبر داد 

بغداد - ایرنا - فرماندهی نظامی ارتش عراق در بغداد امروز (یکشنبه) از آغاز عملیات تعقیب و نابودی عناصر گروه تروریستی «داعش» در شمال پایتخت این کشور خبر داد. 

در بیانیه فرماندهی امنیتی بغداد  آمده است که صبح امروز لشکر ششم و بخش های وابسته به آن، عملیاتی را در شمال بغداد آغاز کردند تا بقایای گروه های تروریستی داعش را در این منطقه نابود کنند. 
در این بیانیه آمده است که این عملیات برای تقویت بیشتر امنیت و آرامش در مناطق  «الخضرا، الخزنه و السلمان» آغاز شده و در پایان جزئیات آن اعلام خواهد شد.

در همین حال، اداره اطلاعات نظامی عراق شنبه شب از دستگیری یک هسته مخفی داعش شامل چهار عنصر به سرکردگی تروریست معروف به «ابوجهنم» در «تلعفر» در استان «نینوا» خبر داد.

در بیانیه این اداره آمده است که مرکز اطلاعات ارتش در لشکر ۱۵ با همکاری اطلاعات تیپ ۹۲ پیاده نظام، توانست یک هسته تروریستی را در منطقه «البویر» شهرستان تلعفر در موصل مرکز نینوا شناسایی کند.

همچنین دیروز (شنبه) نیروهای «الحشد الشعبی» در استان شرقی «دیاله» عراق حمله عناصر تروریستی داعش به میادین نفتی این منطقه را ناکام گذاشتند.

در بیانیه ای که سازمان الحشد الشعبی منتشر کرده، آمده است که نیرویی از «تیپ یک» بسیج مردمی، حمله داعش برای هدف قرار دادن میادین نفتی در منطقه «نفت خانه» در شرق استان دیاله را  خنثی کرد.

بر این اساس، گروهی از تروریست‌های داعش جمعه شب نیز با استفاده از تاریکی هوا قصد هدف قرار دادن تاسیسات نفت خانه را داشتند که نیروهای تیپ یک با خمپاره و دیگر سلاح‌ها تروریست‌ها را بدون هرگونه اقدامی مجبور به فرار کردند.

الحشد الشعبی جمعه گذشته هم از آغاز عملیات برای جست‌وجو و شناسایی عناصر داعش در منطقه نفت خانه در شرق استان دیاله خبر داده بود.

فعالیت داعش در روزهای گذشته به دنبال تحرک‌های مشکوک نیروهای آمریکایی در عراق روند رو به رشدی داشته است.

پیشتر برخی کارشناسان و منابع امنیتی عراق از احتمال فعالیت دوباره داعش در برخی از استان‌های شمالی و شرقی این کشور خبر داده بودند.

منابعی در کمیسیون امنیت و دفاع پارلمان عراق نیز فعالیت دوباره داعش در عراق را مرتبط با نقشه‌های جدید آمریکا دانستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =