طرح فاصله‌گذاری اجتماعی ادامه دارد

مشهد- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی کماکان ادامه دارد و ماندن در خانه همچنان مورد تاکید است.

دکتر محمدحسین بحرینی روز یکشنبه در حاشیه جلسه ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا طی گفتوگو با خبرنگاران افزود: برای بازگشت به شرایط عادی باید به صورت پلکانی، به تدریج، با برنامه و طبق پروتکل‌های تعیین شده حرکت کنیم.
وی ادامه داد: در شرایط فعلی اصل بر اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است و اتخاذ هرگونه تصمیم جدید در این راستا به مردم اطلاع رسانی خواهد شد.
وی گفت: افرادی که نتیجه آزمایش آنها از نظر ابتلا به کرونا مثبت شده است باید از حضور در اجتماع پرهیز کنند، در صورت امکان در خانه بمانند و اگر این امکان برای آنها وجود ندارد مکان‌های خاص برای آنها در نظر گرفته شده است. 

دکتر بحرینی افزود: حضور فرد مبتلا به کرونا در اجتماع، محل کار و اداره ممنوع است.
وی ادامه داد: آزمایشگاهی که تست کرونا انجام می‌دهد موظف است نتیجه آن را به فرد آزمایش دهنده و خانواده وی اعلام کند و اگر آزمایش دهنده کارمند یا کارگر است نتیجه آزمایش باید به اداره متبوع و کارفرمای وی نیز اعلام گردد.
نشست ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا امروز به ریاست دکتر حسن روحانی رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور استانداران سراسر کشور برگزار شد.
علیرضا رزم حسینی استاندار خراسان رضوی و معاونان ایشان نیز در این نشست حضور داشتند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha