۴ تُن مواد غذایی فاسد در تکاب از چرخه مصرف خارج‌ شد

مهاباد- ایرنا- مدیر شبکه بهداشت و درمان تکاب گفت: چهار تُن موادغذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته از مغازه‌ها و فروشگاه‌های شهر تکاب جمع‌آوری و از عرضه و فروش آنها جلوگیری‌ شد.

علی سعیدی روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان مواد غذایی فاسد و غیرقابل مصرف، پس از جمع‌آوری از واحدهای صنفی به صورت دفن بهداشتی در محل جمع‌آوری پسماند شهری معدوم و امحا شد.

وی بیان کرد: این میزان مواد غذایی و خوراکی طی ۲ مرحله بازرسی مستمر و در هر مرحله به میزان ۱.۵ و ۲.۵ تُن توسط اکیپ‌های نظارت بر سالم‌سازی محیطی از مغازه‌های شهر تکاب کشف و جمع‌آوری شده بود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان تکاب اظهار داشت: روزانه ۶ اکیپ سالم‌سازی محیطی با همکاری ماموران انتظامی، بسیج، کارشناسان شبکه بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف در ۲ نوبت صبح و عصر بر روند عرضه و فروش موادغذایی و خوراکی در شهر و روستاهای این شهرستان نظارت می‌کنند.

وی ادامه داد: با هرگونه تخلف بهداشتی از جمله عرضه مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته در راستای مقابله با بیماری کرونا به‌شدت برخورد می‌شود.

تکاب با ۸۱ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان‌غربی واقع‌ شده و بیش از چهار هزار واحد صنفی در این شهرستان فعالیت می‌کنند.

بازار و واحدهای صنفی و مشاغل غیرضروری تکاب به دلیل پیشگیری از شیوع بیماری کرونا از ۲ هفته قبل تعطیل شده اما فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی در این شهرستان باز هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 8 =