۲ هزارو ۳۵۶ نفر در زنجان متقاضی استفاده از بیمه بیکاری شدند

زنجان – ایرنا – مدیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان گفت: از اسفند سال گذشته تاکنون، ۲ هزارو ۳۵۶ نفر در این استان متقاضی بهره‌مندی از بیمه بیکاری شدند.

محمدرضا یوسفی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در پاسخ به این سوال که چه میزان از این درخواست ها ناشی از بیکاری در اثر شیوع کرونا است، اظهار داشت: فعلا پایشی در این خصوص انجام نشده است ولی در مجموع به غیر از مهدهای کودک، مراکز آموزش خصوصی مثل آموزشگاه های زبان و آموزشگاه های آزاد فنی و حرفه ای، گزارشی از بیکاری کارکنان و کارگران کارگاه ها و واحدهای صنعتی و تولیدی در استان به دست ما نرسیده است.

وی با بیان اینکه سامانه https://bimebikari.mcls.gov.ir برای ثبت درخواست بیمه بیکاری طراحی شده است، افزود: متقاضیان نیازی به مراجعه حضوری به ادارات تعاون، کار و رفاره اجتماعی ندارند و پاسخ درخواست ها نیز به صورت غیرحضوری از طریق همین سامانه به متقاضیان اعلام می شود.

مدیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان با بیان اینکه بر اساس اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا، واحدهای تولیدی و صنعتی ضمن رعایت پروتکال ها بهداشتی، از ۱۶ فروردین مجاز به تعطیلی نیستند، گفت: دولت برای واحدهایی که کاهش نیروی کار ندارند، مشوق هایی همچون ارائه تسهیلات با کامزد پایین در نظر گرفته است.

یوسفی به اقدامات و تمهیدات انجام شده جهت مواجهه با آثار ناشی از کرونا در اشتغال و کسب و کارها اشاره کرد و اظهار داشت: افزایش مهلت در فرآیند انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه صاحبان حرفه ها و مشاغل آزاد، امهال سهم کارفرما برای کارگاه‌های مشمول بیمه تامین اجتماعی به مدت سه ماه و در نظر گرفتن غرامت دستمزد ایام بیماری برای مبتلایان به کرونا از جمله این تمهیدات است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =