بسته جامع حمایت از تجارت و تولید اصفهان در دست تدوین است

اصفهان- ایرنا- جانشین رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: بسته جامع حمایت از تولید و تجارت استان که بیشترین خسارت را از کرونا دیدند با مشارکت اتاق بازرگانی، خانه صنعت و اتاق اصناف در دست تدوین است.

ابراهیم جلیلی روز سه‌شنبه در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا اظهارداشت: به‌طور قطع شیوع ویروس کرونا آثار منفی بر همه بخش‌های اقتصاد کشور گذاشته و بسیاری از کسب و کارها و مشاغل بخصوص در بخش تولید زیان قابل توجهی را متحمل شدند.

وی ادامه داد: دولت در سطح کلان کشور به دنبال تدوین بسته حمایتی در این زمینه است و ساز و کارهایی را برای حمایت از بخش تولید و تجارت در نظر گرفته است.

جانشین رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان افزود: طرحی در این زمینه با همکاری اتاق بازرگانی صنایع، معادن و کشاورزی و صاحبان و فعالان صنعتی اصفهان تهیه و برای تصویب به وزارتخانه ارائه شده است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به گستردگی حوزه صنعت، معدن و تجارت خسارت‌های وارده به این بخش در مدت کوتاه قابل ارزیابی نیست اما بیشتر بخش‌هایی که کسب و کارشان در این مدت تعطیل شد، متحمل خسارت جدی شدند.

جلیلی بیان کرد : ضرورت تعطیلی بخش‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت و جداسازی اجتماعی در این شرایط و برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار و اجتناب ناپذیر بود.

وی تصریح کرد: بیش از ۲ هزار واحد صنفی در استان اصفهان وجود دارد و هر اتحادیه حدود چهار تا پنج هزار عضو دارد که همه آنها به نوعی خسارت دیدند و اتاق اصناف، خانه صنعت و اتاق بازرگانی در این زمینه تهیه طرح حمایتی را دنبال می‌کنند.

جانشین رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان با اشاره به نامگذاری سال ۹۹ به نام "جهش تولید" گفت: محور برنامه‌های دستگاههای زیر مجموعه وزارت صمت برای تحقق این شعار در آینده نزدیک ابلاغ خواهد شد و بر اساس این محورها همانند سال گذشته که قدم‌های مثبت و خوبی برای رونق تولید برداشته شد، عمل خواهد شد.

جلیلی اضافه کرد: دولت باید برای تحقق جهش تولید در حوزه‌های سرمایه در گردش، سرمایه ثابت و نوسازی و بازسازی واحدهای صنعتی استان اصفهان به آنها کمک کند.

اصفهان با بیش از پنج میلیون نفر جمعیت، بیش از ۹ هزار واحد تولیدی کوچک و بزرگ با سرمایه ۲۲۱ هزار میلیارد ریال و اشتغال ۲۶۳ هزار نفر، حدود ۸۴۰ معدن در حال بهره برداری با سرمایه گذاری بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال و حدود ۱۸۰ هزار واحد صنفی صنعتی ترین استان کشور بشمار می‌آید

سهم اصفهان در صنعت کشور را ۱۱ درصد، سرمایه گذاری ۱۰ درصد و اشتغال صنعتی هشت درصد و رتبه اصفهان در طرح‌های نیمه تمام صنعتی و تعداد معادن اول و از نظر ذخایر معدنی دوم است.

 مشاغل کم‌ریسک براساس ضرایب ۷۰ درصد بهداشتی و ۳۰ درصد اقتصادی و اجتماعی تعیین و در مرحله نخست مقرر شده است فعالیت مشاغل دارای ریسک پایین از۲۳ فروردین در استان‌ها و از ۳۰فروردین در تهران آغاز شود.

وزارت بهداشت هجدهم فروردین اعلام کرد که تاکنون ۶۰ هزار نفر در کشور بطورر قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده و تعداد جان باختگان کرونا در کشور به سه هزار و ۷۳۹ نفر رسیده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =