۱۷ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۲۷
کد خبرنگار: 906
کد خبر: 83738958
۰ نفر

برچسب‌ها

استان مرکزی رتبه دوم کاهش نرخ بیکاری کشور را کسب کرد

اراک - ایرنا - استاندار مرکزی گفت: استان مرکزی در آخرین آمار نرخ بیکاری در زمستان ۹۸، رتبه دوم کشور را پس از استان خراسان جنوبی کسب کرد.

«سید علی آقازاده» روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: نرخ بیکاری زمستان استان‌های کشور به تازگی انتشار یافته که استان مرکزی با نرخ بیکاری ۶ و ۹ دهم درصد در جایگاه دوم قرار دارد.

وی بیان کرد: خراسان جنوبی نرخ ۶ درصد رتبه اول را در کشور داراست و میانگین نرخ بیکاری کشور در این فصل ۱۰ و ۶ دهم درصد است که استان مرکزی از این میانگین نیز سه و هفت دهم درصد کمتر است.

استاندار مرکزی ادامه داد: استان ایلام با نرخ بیکاری هفت درصد پس از استان مرکزی قرار دارد و بیشترین نرخ بیکاری در این فصل با ۲۰ درصد مربوط به کردستان است.

 وی عنوان کرد: استان‌های همجوار نیز در زمینه نرخ بیکاری فصل زمستان سال ۹۸، فاصله زیادی با استان مرکزی دارند و این مهم بیانگر رونق تولید در این استان و تلاش برای رسیدن سریع به جهش تولید است.

وی یادآور شد: نرخ بیکاری فصل زمستان استان مرکزی در سال ۹۷ نیز هشت و سه دهم درصد به ثبت رسیده که نرخ جدید بیکاری این استان نسبت به مدت مشابه قبل نیز یک و چهار دهم درصد کاهش یافته است.

استان مرکزی با دارا بودن ۱۲ شهرستان دارای بیش از یک میلیون و ۴۰۰ هزار نفر جمعیت است و در این استان حدود سه هزار واحد صنعتی بزرگ، متوسط و کوچک مستقر شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 17 =