۸۰ گروه مردمی در مبارزه با کرونا با بسیج سازندگی مراغه همکاری می‌کنند

مراغه - ایرنا - مسوول قرارگاه بسیج سازندگی مراغه از فعالیت ۸۰ گروه جهادی و مردمی در مبارزه با کرونا زیر نظر این قرارگاه خبرداد.

سرهنگ پاسدار علی پاشایی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: در راستای پیشگیری از شیوع کرونا در این شهرستان، ۶۵۰ نفر در قالب گروه های جهادی و مردمی برای خدمات رسانی مناسب در مناطق مختلف شهری و روستایی فعالیت می کنند.

وی ادامه داد: در این راستا، ۱۰ گروه مردمی نیز با حضور بانوان در زمینه تولید ماسک های بهداشتی فعال بوده و با تامین مواد اولیه مورد نیاز در روزهای اخیر، تولید این کالای ضروری و بهداشتی تسریع می شود.

پاشایی اضافه کرد: همچنین پنج گروه جهادی متشکل از روحانیون و طلاب این شهرستان نیز در زمینه پیشگیری از شیوع بیماری کرونا خدمات رسانی می کنند.

وی گفت: اجرای طرح های ضدعفونی و گند زدایی و نیز تامین بسته های حمایتی و غذایی و نیز تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده بهداشتی از جمله خدماتی است که توسط این گروه ها در مناطق شهری و روستایی ارائه می شود.

وی افزود: براساس مصوبه ستاد مبارزه با کرونای مراغه، گروه های جهادی و مردمی این شهرستان توسط قرارگاه بسیج سازندگی این شهرستان ساماندهی و فعالیت های آنها هدفمندسازی خواهد شد.

وی اضافه کرد: تسهیل و تسریع در خدمات رسانی در کنار نظارت بهداشتی بر فعالیت های گروه های مردمی از جمله روکیردهایی است که براساس مصوبه این ستاد با همکاری قرارگاه بسیج سازندگی، شهرداری و علوم پزشکی محقق خواهد شد.

شهرستان مراغه با حدود ۲۶۸ هزار نفر جمعیت در ۱۲۷ کیلومتری تبریز، مرکز آذربایجان شرقی قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =