فرماندار تالش: ورود بیماران کرونا به بیمارستان کاهش یافت

آستارا - ایرنا - فرماندار تالش گفت: شمار ورود بیماران کرونایی به بیمارستان این شهرستان کاهش یافته و این نتیجه همراهی مردم در اجرای طرح فاصله‌گذاری اجتماعی است و آرامش و کم شدن نگرانی در جامعه را شاهد هستیم.

سید عیسی مهدوی روز یکشنبه در فرمانداری تالش اظهار کرد: با اجرای طرح محدودیت تردد در سه ایستگاه بازرسی جاده اسالم به خلخال، ورودی پنجاه و هفت اسالم و ویزنه از سمت آستارا ترددها به شهرستان به مقدار چشمگیری کاهش یافته است.

وی افزود: مردم با پویش در خانه بمانیم و طرح تعطیلی صنوف به خوبی همکاری کردند و تاکنون کمتر ۸۰  واحد صنفی غیرضرور پلمب شده است و کسبه تالش در کل، با ستاد مقابله با کرونا همکاری خوبی نشان دادند.
فرماندار تالش ادامه داد: واحدهای تولیدی و  سردخانه ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و نظافت کارگران فعالیت خواهند کرد، اما نظارت بازرسان بر آنها با دقت و شدت ادامه خواهد داشت.

ویروس کرونا جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود و در معمولی‌ترین حالت، باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود که نشانه‌های ابتلا به آن تب، سرفه و تنگی نفس است.

این ویروس که شیوع آن از اواخر دسامبر سال گذشته میلادی (دی ماه) در چین شروع شد، علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین، به بیش از ۱۹۰ کشور از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، مالزی، کره جنوبی، ژاپن، کانادا، سوئد، اسپانیا، فرانسه، امارات متحده عربی و ایران نیز سرایت کرده است.

شهرستان تالش با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =